وزیر راه از پروژه بزرگراه کمربندی کنگان - دوراهک بازدید  کرد

آینه جم- رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر امروز خود به استان بوشهر در سفر به کنگان از مراحل تکمیل بزرگراه کمربندی کنگان - دوراهک بازدید و در جریان آخرین مراحل پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

به گزارش آینه جم مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در جریان این بازدید گفت: تاکنون برای جاده کمربندی کنگان - دوراهک با ۲۲ کیلومتر طول  ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

فرزاد رستمی افزود: تاکنون ۱۳ کیلومتر این بزرگراه آسفالت شده اما عملیات تکمیلی و ایمن سازی آن هنوز انجام نگرفته است.

بزرگراه کمربندی کنگان - دوراهک از پروژه های شاخص راهسازی در استان بوشهر است و ۳۳ کیلومتر طول دارد که ۲ قطعه از این محور به طول ۱۹ کیلومتر به بهره برداری رسیده است.

با توجه به موقعیت قرارگیری این بزرگراه در کمربندی شهر کنگان، خروج تردد سنگین محور بوشهر - چغادک - کنگان - عسلویه به بیرون از مرکز شهر کنگان، افزایش سرعت ترافیک و دسترسی سریع و ایمن، کاهش مصرف سوخت، کاهش تصادفات شهری و عبور بارهای ترافیکی مناطق پارس جنوبی از آن امید می رود با تکمیل مابقی عملیات اجرایی پروژه در سال ۱۴۰۰ شاهد بهره برداری و تحقق اهداف یادشده و رضایت عمومی مردم شهرکنگان شود.

 رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه روز پنجشنبه به منظور بازدید از برخی طرح‌های جاده‌ای و بندری وارد استان بوشهر شد.

قاسمی در این سفر دو روزه از طرح ها و پروژه های زیرساختی و مسکن استان بوشهر بازدید خواهد کرد.

بازدید از مراحل احداث کریدورجنوب، بزرگراه بزباز_ بندو، طرح توسعه اسکله های کنگان و شیرینو ، احداث کنارگذر کنگان _ دوراهک و دیدار با اقشار مختلف مردم از برنامه های رستم قاسمی در اولین روز سفر به این استان است.

 وزیر راه و شهرسازی نماینده معین هیات دولت در شهرستان های کنگان و دیر در سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان بوشهر تعیین شده است.

[کد خبر:AJ37009]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب