آینه جم: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سفر به بوشهر گفت: برخی آسیب‌ها مربوط به تجرد قطعی است که آمار آن در استان بوشهر نسبت به کشور به طور تقریبی ۲ برابر است و از مسائل جدی است که باید برای آن تصمیم گیری و راهکار اندیشیده شود.

به گزارش آینه جم؛ انیسه خزعلی اضافه کرد: آسیب شناسی انجام شده نشان می‌دهد، استان بوشهر از نظر آمار طلاق جزو ۱۰ استان اول کشور است.

"تجرد قطعی" به کسانی اشاره دارد که از سنین 45 و 50 سال می‌گذرند در حالی که هنوز مجرد هستند. از این رو با توجه به شرایط رکود اقتصادی و تورم بالایی که با آن روبه‌رو هستیم، در عمل امکان ازدواج این قشر از بین خواهد رفت.

براساس اعلام مرکز آمار کشور، بیش از ۱۸درصد مجردهای ایرانی در آستانه "تجرد قطعی" هستند.

در خردادماه امسال گزارشی از جمعیت شناسی کشور منتشر شد که طبق آن، تجرد قطعی به خصوص برای زنان به نسبت جمعیت در استان‌هایی مانند بوشهر، کرمانشاه و خوزستان بیشتر است.

چشم انداز روشنی برای ازدواج نیست

قطعا در شرایط فعلی جامعه، نمی‌ توان دختر و پسر را مجبور کرد که در هر شرایطی تن به ازدواج دهند اما لازم است سازمان‌های متولی، اقدامات عملی و حمایتی در راستای ترغیب و تشویق جوانان به ازدواج فراهم کنند زیرا هیچ دختر یا پسری نیست که تمایل به ازدواج و آرامش در کنار همسر نداشته باشد.

اما نبود یک چشم انداز روشن برای بسیاری از پسران و دختران در زندگی مشترک است که سبب می‌شود گروهی از جوانان از ازدواج ترس داشته باشند و منجر به تجرد قطعی شود.

[کد خبر:AJ37035]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب