آینه جم: بازرس کل استان بوشهر گفت: بیش از هزار میلیارد تومان کالا در انبارهای سازمان اموال تملیکی استان وجود دارد که می‌تواند حداقل نیاز مجموعه افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی را به نحوی تامین کند.

به گزارش آینه جم به نقل از ایرنا، اسحاق شهبازی به مناسبت ۱۹ مهرماه سالروز تاسیس سازمان بازرسی استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگاران افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد از این میزان ۱۸ میلیارد تومان پوشاک، ۴.۸ میلیارد تومان کیف و کفش و ۲.۷میلیارد تومان لوازم التحریر و نوشت افزار است که در انبارهای اموال تملیکی بوشهر خاک می‌خورد.

وی تاکید کرد: هرچند قانون در راستای حمایت ازتولید داخلی اجازه فروش این محصولات را نداده و باید امحا شوند اما این پول و ارز برای تهیه این کالاها از مملکت خارج شده و الان در انبارها وجود دارد و جزو نیازمندی جامعه است.

شهبازی گفت: خرد جمعی در دستگاه های عضو شورای نظارتی استان بوشهر شکل گرفته تا این مشکل برطرف شود، البته قانونگذار اعلام کرده که باید امحا شود اما دنبال این هستیم که با گرفتن مجوزهای لازم از مبادی بالادست این کالاها به دست نیازمندان برسد و یا فروخته شود. 

وی اضافه کرد: با عزمی که در استان بوشهر وجود دارد تنها در یک ماه ۲۷ میلیارد تومان کالای موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی تعین تکلیف و به مزایده گذاشته شده است.

بیش از هزار میلیارد تومان کالا درانبارهای بوشهر خاک می‌خورد

شهبازی گفت: طی ۲ ماه گذشته نیز ۲۷ هزارتن برنج وارد انبارهای اموال تملیکی استان بوشهر شده است که به دلیل نقص مدارک امکان ترخیص وجود ندارد و با توجه به افزایش قیمت این کالا در بازار، آزاد سازی این میزان برنج منجر به شکسته شدن قیمت این کالا در بازار شود.

شرکت‌های سیمان باید نیاز پروژه‌های عمرانی را تامین کنند  

بازرس کل استان بوشهر با انتقاد از کارخانه سیمان دشتستان گفت: قابل قبول نیست به دلیل داشتن مطالبه از دستگاه‌های اجرایی سیمان مورد نیاز پروژه‌ها را تامین نکنند.

وی اضافه کرد: کارخانه سیمان دشتستان به دلیل بیش از یک میلیارد تومان مطالبه از شرکت آب منطقه ای استان بوشهر حاضر به تامین سیمان مورد نیاز پروژه عمرانی عام المنفعه سد دالکی نکرده و سیمان مورد نیاز این پروژه از استان فارس تامین شده است.

بیش از هزار میلیارد تومان کالا درانبارهای بوشهر خاک می‌خورد

شهبازی اظهار کرد: کارخانه‌هایی از جمله کارخانه سیمان در کنار ایجاد آلودگی زیست محیطی از برق و گاز و معادن استان استفاده می‌کنند این درحالی است که در برخی از موارد این چنینی با گروکشی حق سیمان استان را نمی‌دهند.

وی ادامه داد: اگر کانال‌های انحرافی سد دالکی احداث نشده بود در بارندگی سیل آسای اخیر امکان بروز خسارت‌های زیادی برای وجود داشت.

به گفته شهبازی مقابله با فساد اولویت اصلی است که در سازمان بازرسی برای احقاق حقوق مردم ضمن پیشگیری از وقوع تخلف و فساد، برخورد با مفسدان بدون هیچ اغماض انجام می‌شود.

وی جذب نیرو بدون مجوز در شهرداری‌های استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: به گفته رئیس شورای شهر بوشهر یکهزار نفر نیروی مازاد در شهرداری بوشهر وجود دارد که مشکلاتی در بخش‌های مختلف ایجاد کرده است.

بازرس کل استان بوشهر با قدردانی از همکاری و مشارکت اصحاب رسانه در انعکاس تخلف در سیستم اداری تصریح کرد: سکوت در برابر تخلفات سبب ضایع شدن حق و حقوق مردم می‌شود از این نظر همگان باید مشکلات و تخلفات در سیستم اداری را منعکس کنند تا رسیدگی شود.

[کد خبر:AJ37054]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب