آینه جم-  مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر گفت: در سال آبی، ۱۳۹۹- ۱۴۰۰، استان بوشهر یک سال فوق العاده خشک را پشت سر گذاشت.

استان بوشهر یک سال آبی فوق العاده خشک را پشت سر گذاشت

به گزارش آینه جم، امید آزادی‌جو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر طی سال آبی گذشته با کاهش شدید بارش‌ها روبرو شده که هم نسبت به سال قبل و هم نسبت به بلندمدت با کاهش روبرو بوده است.

وی با اشاره به کاهش فشارها به آب سطحی و زیرزمینی فشار وارد می‌کند اضافه کرد: در سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در استان بوشهر میانگین بارش ۲۰۸ میلیمتر بوده است در حالی که میانگین بارش سال قبل از آن ۳۷۹ میلیمتر بوده است.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر بیان کرد: میزان بارش‌های استان بوشهر در سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نسبت به سال قبل از آن با کاهش ۴۷ درصدی روبرو بوده است.

وی میانگین بارندگی بلند مدت استان بوشهر را ۲۵۵ میلیمتر عنوان کرد و ادامه داد: میزان بارش‌های استان بوشهر در سال آبی گذشته نسبت به میانگین بلند مدت با کاهش ۱۸ درصدی روبرو بوده است.

آزادی‌جو با اشاره به اینکه بیشترین میزان بارش‌ها مربوط به شمال استان با میانگین ۳۰۰ میلیمتر بوده است افزود: در مناطق جنوبی استان اغلب ایستگاه‌ها میانگین بارش کمتر از ۲۰۰ میلیمتر داشته‌ان

[کد خبر:AJ37084]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب