آینه جم: تکاپوی نمایندگان استان خصوصا سه تن از آنها در انتصابات مدیران جدید صدای ابراهیم رضایی دیگر همکار اصولگرای شان را درآورد.

به گزارش آینه جم؛ مدتی پیش لیست منتسب به دفتر یکی از نمایندگان استان برای مدیرکلی های استانداری و برخی ادارات سر از فضای مجازی درآورد و بعد از آن هم زمزمه های متعددی درباره تلاش نمایندگان برای اعمال نظر در تصمیمات استاندار و تغییرات مدیریتی دولت حدید به گوش می رسد. حتی گفته می شود شرط حمایت از گزینه های مدیریتی جدید را تغیین فرد مورد تاییدشان برای معاونت اداره یا مدیریت شهرستان می دانند.

حالا ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در مجلس گفته: برخی نمایندگان استان در انتصاب‌ها دخالت می‌کنند، طبق قانون و بر اساس بیانات صریح رهبر معظم انقلاب نمایندگان حق دخالت در عزل و نصب‌ها را ندارند.

رضایی در جمع مردم آبپخش بیان کرد: ما ضمن اینکه دخالتی در انتصابات نداریم، از دیگر نمایندگان هم انتظار داریم دخالتی نداشته باشند.

او با اشاره به اینکه دخالت نمایندگان در انتصاب‌ها خلاف قانون و غلط است، تاکید کرد: اگر جلوی این روند اشتباه گرفته نشود، ناچاریم که روزه سکوت را بشکنیم و حقایق را به مردم بگوییم، برخی از همکاران ما حتی در مورد معاونین مدیران کل هم پیش از انتصاب شرط می‌کنند، این کار‌ها به طور حتم غلط است و هزینه آن را مردم پرداخت می‌کنند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس ادامه داد: انتظار داریم مدیرانی لایق و شایسته منصوب شوند و هر جا ضعفی ببینیم تذکر می‌دهیم، اما مصداقی را برای گرفتن مسئولیت معرفی نمی‌کنیم.

رضایی گفت: به لطف و همراهی مردم، تاکنون به احدی قول پست و مسئولیت نداده‌ام، اما حامی مدیران مردمی، خدوم، جهادی، انقلابی و کسانی هستیم که به صورت شبانه‌روزی برای خدمت به مردم تلاش کنند، البته تاکنون نیرو‌های انقلابی نادیده گرفته شده‌اند.

رضایی با بیان اینکه بر سر منافع مردم با احدی تعارف نداریم، بیان کرد: انتظار داریم مسئولان اجرایی نیز در مقابل سهم‌خواهی نمایندگان و دیگران بایستند. مدیری که کارش را با امتیاز دادن آغاز کند، نمی‌تواند خادم خوبی برای مردم باشد. طبیعی است که وقتی مدیری بر اساس شایستگی و لیاقت انتخاب نشده باشد و بر مبنای رفاقت و سفارش افراد و باند‌ها انتخاب شده باشد، کارآمدی لازم را نخواهد داشت و فردا هم نه به مردم، بلکه به همان باند‌ها پاسخگو خواهد بود.

گفتنی است مهمترین انتصابات دولت جدید پس از تعیین محمدی زاده به استانداری بوشهر شامل 3 معاون وی (به جز معاون سیاسی)، فرمانداران بوشهر، تنگستان، عسلویه، دیر و جم و مدیرکل آموزش و پرورش بوده است.

[کد خبر:AJ37379]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب