آینه جم: پس از کشمکش های زیاد کارشناسی و دولتی ها، طرح محدودیت و جریمه تردد شبانه لغو شد.

به گزارش اینه جم؛ رئیس پلیس راهور ناجا گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و مصوبه ستادملی کرونا، ممنوعیت تردد شبانه در تمام شهر‌های کشور از شنبه شب لغو شد.

اوایل آذر سال گذشته بود که به دلیل شیوع کرونا طرح محدودیت تردد شبانه در کشور شروع شد. 

در ابتدا قرار بود دو هفته ادامه داشته باشد اما حالا حدود 9 ماه است که هنوز ادامه دارد و برخلاف دیگر طرح های محدودیت کرونایی همچنان ادامه داشت.

این در حالی است که رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران اذعان کرد برخی محدودیت‌ های کرونایی کشور از جمله محدودیت تردد شبانه نیاز به بازنگری دارد چرا که اثربخشی ملموسی بر کنترل ابتلا به کرونا ندارد و تنها باعث ایجاد زحمت، هزینه و نارضایتی برای مردم می‌شود. 

البته بسیاری از کاربران فضای مجازی معتقدند که این محدودیت ها اگر چه برکاهش کرونا تاثیر ندارد اما منبع خوبی برای درآمدزایی شد و به کام دولت شیرین آمد.

چندی پیش نقدعلی عضو کمیسیون حقوقی مجلس با بیان اینکه هزار میلیارد تومان درآمد از جریمه شبانه کسب شد که بخشی از آن به نیروی انتظامی تزریق می شود، گفته بود: پوست مردم را با این قوانین داریم می کنیم.  چرا در طول روز که خیابان های شلوغ است از ساعت ده صبح مردم را جریمه نمی کنیم و شب ها مردم را جریمه می کنیم، درحالی که تاثیری هم بر مدیریت کرونا ندارد.

حالا در شرایطی پلیس راهور از لغو محدودیت تردد شبانه خبر داده که حرفی از درآمد کسب شده از این منبع و هزینه کرد آن به میان نمی آید!

[کد خبر:AJ37414]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب