آینه جم: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ۴ نفر سارق حرفه‌ای طلاجات با سابقه ۱۴ فقره سرقت در گناوه این استان دستگیر شدند.

به گزارش آینه جم، سردار حیدر سوسنی اعلام کرد: در اجرای طرح‌های پیشگیرانه از وقوع سرقت و جرائم، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی بیان کرد: ماموران پلیس گناوه با انجام  یک سری تحقیقات، موفق شدند ۴ نفر سارق غیربومی سابقه دار طلاجات را در گناوه شناسایی و  در یک عملیات پلیسی در حین سرقت منزل در یکی از محله‌های شهر گناوه دستگیر کنند.

دو خبر کوتاه از شهرستان های دیر و گناوه

سوسنی ادامه داد: در بازجویی‌های فنی کارآگاهان پلیس آگاهی، متهمان به ۱۱ فقره سرقت منزل (طلاجات) و ۶ فقره سرقت پلاک خودرو اعتراف کردند.

وی عنوان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

 سوسنی به هم استانی‌ها توصیه کرد طلا و جواهرات خود را به صندوق امانات بانک سپرده و یا هنگام خروج از منزل به افراد معتمد بسپارند.

وی تاکید کرد: سهل‌انگاری مالباختگان در نگهداری اموال با ارزش (طلاجات، وجوه نقد، سکه و سایر موارد گران‌قیمت) در منزل، توجه نکردن به نکات ایمنی ساختمان از جمله وجود نقص در قفل درب ها، پایین بودن ارتفاع دیوار و بالکن، نداشتن حفاظ پنجره‌ها  از جمله عواملی هستند که سارق با مشاهده این نواقص تصمیم به سرقت می‌گیرند که باید در این زمینه توجه جدی به نکته‌های ایمنی صورت گیرد.

[کد خبر:AJ37698]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب