آینه جم/   رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم گفت: محموله ای شامل مقدار ۱۷ کیلوگرم مرجان دریایی به همت واحد مبارزه با قاچاق کالا نیروی انتظامی شهرستان کشف و ضبط شد.
 
محمد تقی محمدی اظهار کرد:  محموله فوق از شهرستان عسلویه  توسط یک دستگاه اتوبوس در حال انتقال به استان فارس و قم بوده که با توجه به مشکوک شدن مأموران به بسته بندی های جا سازی شده در دو عدد جعبه با سرعت از طرف ماموران کاشف به اینجانب گزارش شد.
 
وی اضافه کرد: در محل موارد را کارشناسی و با تشخیص نوع جاندار از جرم بودن آن یقین حاصل شد و ضمن تنظیم صورتجلسه مراتب به محضر دادستان محترم اعلام و دستورات لازم جهت تحویل گونه های کشف شده به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان صادر شد.  
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم بیان کرد: با توجه به زنده بودن گونه های جانوری مکشوفه و جلوگیری از اتلاف آنان و ارجاع پرونده جهت رسیدگی به شعبه محترم  بازپرسی  ، دستور عودت به زیستگاه طبیعی در سواحل مرجانی نایبند واقع در شهرستان عسلویه توسط بازپرس محترم صادر شد.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر؛   محمدی تصریح کرد: پیگیری قضایی لازم جهت محکومیت متخلفین و اخذ خسارت وارده به محیط زیست به مبلغ ۶۰ میلیون ریال به ازای هر کیلو گرم و در مجموع یک میلیارد و ۲۰ میلیون ریال نیز انجام شد.
[کد خبر:AJ37716]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب