IMG-20220105-WA0002.jpg

 

 

آینه جم/  افشین پریشان، عضو شورای شهر جم و تنها حامی نماینده مجلس در زمان انتخابات با انتشار متنی، نسبت به خلف وعده‌های شیخ موسی احمدی، نماینده مردم در مجلس گلایه کرده است.
پریشان در جایی از متن، نسبت به بد عهدی‌های شیخ موسی انتقاده کرده و آورده است: وقتی فردی قول و عهد تو را قبول کرده و رویش حساب باز کرده، رسم شرع و عقل این است بد قولی نکنی و چشم اعتمادش کور نکنی!
مشروح این گلایه به شرح ذیل است:
لا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم
روزی که بنده و دوستانم با آقای شیخ موسی احمدی همراهی کردیم خواسته های شخصی از ایشان نداشتیم و به دنبال منفعت طلبی هم نبودیم اما برای اصلاح امور، توسعه شهرستان، خواست و مطالبه مردم صحبت هایی کردیم و قول هایی شنیدیم آن هم نه تنها از زبان یک کاندیدای مجلس بلکه از شخصی که در ردای روحانیت تجربه کار نمایندگی و حوزه های سیاسی، قضایی در کارنامه خود داشت و از موانع و مشکلات احتمالی در مسیر کار خود آگاهی کامل داشته قطعا  امروز نمی‌تواند بگوید که موانع سر را مانع تحقق خواسته های مردم شده است. 
نه جناب شیخ !
وعده دادن را می‌دانی اما به تحقق رساندن را نه، همیشه به بهترین شکل حرف می‌زنیم اما به بدترین حالت انجام می‌دهیم.
قول می‌دهیم از سر عادت، حرف می‌زنیم از سر تفریح، برای اینکه کم نیاوریم اما به عمل که می‌رسد، پایمان می لنگد، دستمان می‌لرزد، فراموش می‌کنیم و رد می‌شویم.
واقعا این همه تفاوت بین گفتار و رفتار فاجعه نیست؟
شاید هم حرف زدن همیشه راحت و مفت بوده !
کسی که بد قولی می‌کند معمولا به مرور زمان اعتبارش میان همراهان و مردم از دست می‌دهد و کسی دیگر برای حرف هایش اعتباری قائل نیست.
چنین فردی اگر نسبت به قضاوت دیگران نسبت به خودش ناراحت و رنجیده نشود، تصمیمی برای اصلاح رفتارش نمی‌گیرد و از وضعیتش هم گلایه نمی‌کند اما کسانی که مجبورند با چنین فردی زندگی کنند که کارهای روز مره شان به آن شخص گره خورده است، از این رو گاهی فرستادن یک متن بدقولی برای فرد مورد نظر شاید تلنگری برایش باشد.
جناب شیخ!
وقتی فردی قول و عهد تو را قبول کرده و رویش حساب باز کرده حال چه نسبتش با تو نزدیک چه دور باشد رسم شرع و عقل این است بد قولی نکنی و چشم اعتمادش کور نکنی. ««من لا عهده له لا دین له»» (کسی که به عهد و پیمان وفا ندارد بی دین است)
واضح تر بگویم در خصوص تیم پارس چه وعده هایی دادی چه حرف ها که زدی ولی امروز ببین که چه امیدهایی که ناامید کردی.
  اگر خلف وعده نیست پس چیست؟ قرار است چه موقع انجام شود؟ وقتی پیگیر مشکلات پارس و وعده های شما می‌شویم در جواب می‌فرماید مردم کنگان و دیر و عسلویه مرا مورد نقد قرار می‌دهند که چرا برای تیم پارس این همه وقت می‌گذاری و دغدغه داری؟
 جناب شیخ!
 شما به عنوان وکیل مردم وظیفه داری دغدغه موکلین خود در هر شهر و محله و شهرستان پیگیری کنی قطعا دغدغه مردم کنگان و دیر و عسلویه تیم پارس نیست ولی مطالبات دیگری دارند، پیگیر باش.
 بفرماید برای آنها چه کرده اید؟ اگر راضی بودند که هر روز شاهد جدایی عده ای از دوستان شما در آن جاها نبودیم.
 موضوع تیم پارس یکی از ده ها وعده شما بود. امیدواریم با نگاه جدید و مروری به گفتمان‌های قبلی شاهد تغییر مسیر و بازگشت به راه مستقیم باشیم.
[کد خبر:AJ37771]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب