آینه جم: در این جلسه بار دیگر بحث بی نتیجه درباره باشگاه شاهین و پیشنهاد شهرداری درباره واگذاری تیم به پیشکسوتان مطرح شد.

به گزارش آینه جم؛ جلسات علنی شورای شهر بوشهر عصر سه شنبه ها برگزار می شود که در جلسه امروز، لایحه شهرداری برای واگذاری فرهنگسرای عالی آباد در محله جبری به موسسه ای از قم با عنوان آسمان مطرح شد.

ابتدا خدیجه گرشاسبی رییس کمیسیون فرهنگی شورا اعلام کرد که این گروه قرار است با در اختیار گرفتن این فرهنگسرا به مدت یکسال، کلاس های آموزشی رایگان برای اهالی که از مناطق کم برخوردار هستند برگزار کنند.

عبدالخالق برزگرزاده، مهرزاد آسایش، حیدر رفاهی و خاتون هلال بحر درباره اینکه شهرداری چه تعهدی به این موسسه خواهد داشت پرسیدند که پورکبگانی اظهار کرد: فعالیت آموزشی آنها نیازمند مواد اولیه ای است که شهرداری متعهد به تامین آن می باشد.

در همین حال نوری معاون مالی شهرداری تصریح کرد: در نشست با اعضای موسسه بحثی درباره اینکه بخواهیم مبلغی بپردازیم نبوده است.

پورکبگانی نیز اظهار کرد: برخی افراد این موسسه که درس خارج فقه هم خوانده اند از قم جدا شده و به شهر ما آمده اند، آن وقت بگوییم هم آموزش دهید و هم وسایل را خودتان تامین کنید؟ این که درست نیست.

در همین حال حیدری شهردار بوشهر هم بیان کرد: باید جزییات موضوع مشخص شود. قرار نبوده هم مکان دهیم و هم پول تامین کنیم.

در پی این اظهارات، ایمان زندی نیا رییس کمیسیون بودجه شورای شهر گفت: نمی خواهم درباره تعبیر نادرستی که جناب شهردار کردند وارد شوم، ولی شاهد شیطنتی در این خصوص هستیم. در دوره قبل شورا هم این طرح مصوب شد اما شهرداری چون بنای همکاری نداشت، آن را در قالب طرح سرمایه گذاری تعریف کرد. به هرحال این گروه قرار است آموزش نجوم یا سفالگری داشته باشد، آیا باید تجهیزات گران این کار را هم خودش آماده کند؟

پورکبگانی رییس شورای شهر نیز هزینه مورد نیاز این گروه را 20 تا 30 میلیون تومان در ماه دانست و گفت: آنها برنامه های خوبی دارند که کمک شهرداری برای یکسال آنها 240 میلیون تومان هم نمی شود. شهرداری سال گذشته 30 میلیارد تومان برای تیم شاهین هزینه کرد، چه سودی غیر از برخی فحاشی ها در فضای مجازی داشته ایم. ما باید در امورات فرهنگی هزینه کنیم و انتظار داریم در این تغییر مسیر شورای شهر، همکاران نیز همراهی کنند.

متعاقب این سخنان، برزگرزاده عضو شورا بیان کرد: اگر بنای هزینه کرد 240 میلیون تومانی است، می توان با همین رقم در 10 محله خانه هایی را اجاره یا با همکاری مساجد برنامه های آموزش محلات را داشت. با این حال پورکبگانی عقیده داشت محله عالی آباد حتی یک چمن مصنوعی ندارد و این طرح فرهنگی برایش ضروری است، ضمن اینکه برای سایر محلات هم چنین اقداماتی در دستور کار است.

مجددا نوری معاون اداری و مالی شهرداری تاکید کرد که چون این گروه درخصوص دریافت کمک از شهرداری مطلبی نگفته بودند در لایحه شهرداری هم صرفا بحث واگذاری فرهنگسرا برای یکسال مطرح شد. 

زمانی که زندی نیا عضو شورا گفت تفاهم نامه با این موسسه جزو وظایف و اختیارات سازمان فرهنگی بوده و نیاز نبوده به شورا بیاید، حیدری شهردار بوشهر خطاب به اعضا گفت: عذر می خواهم، ولی زور می گویید! وقتی موضوعی را به شورا می آوریم می گویید چرا آورده اید، وقتی هم نیاوریم می گویید بدون اطلاع ما انجام دادید. اجازه دهید بیشتر حرف نزنم و باز نکنم.

پس از آن زندی نیا عضو شورا به با صدای آهسته که حاضران متوجه شدند، خطاب به شهردار گفت: «حرف نزنی بهتر است.»

در ادامه خاتون هلال بحر خواستار آن شد که همه جزییات و موارد تفاهم نامه این موسسه با شهرداری مشخص باشد که پورکبگانی گفت: اینطوری که شما می خواهید باید جوشن کبیر نوشت و خواند. همه جزییات که نمی شود در لایحه آورد و نوشت مثلا برای گل رس و کوره جهت آموزش سفال فلان مبلغ می خواهد، ولی اقلام موردنیاز این گروه ماهیانه 20 تا 30 میلیون تومان است.

همچنین شهناز پولادی نایب رییس شورای شهر هم خطاب به پورکبگانی گفت: وقتی درخواست داریم که جزییات مشخص باشد، برای این است که همه ابعاد و نیازمندی ها به شکل واقعی دیده شده تا شاهد انجام ماموریت باشیم.

نهایتا قرار شد این لایحه برای بررسی بیشتر و تعیین مبلغ به کمیسیون فرهنگی برگشته و در جلسه هفته آینده مطرح شود.

بازهم بحث بی نتیجه درباره باشگاه شاهین

همچنین در این جلسه شورای شهر لایحه شهرداری مبنی بر اینکه دو مرحله مزایده واگذاری باشگاه لیگ آزادگانی شاهین شهرداری بی نتیجه بوده و متقاضی نداشته، برای واگذاری آن به پیشکسوتان اعلام آمادگی شده بود.

پورکبگانی رییس شورا گفت که شهردار با بهروزیان فرد مدیرکل وززش و جوانان صحبت کرده تا نرخ کارشناسی قبلی برای شاهین از 17.5 میلیارد تومان به زیر 4 میلیارد تومان کاهش یابد تا در حوزه اختیارات ما برای صدور مجوز ترک تشریفات و واگذاری به پیشکسوتان باشد.

برزگرزاده عضو شورا درباره نحوه تعیین پیشکسوتان شاهین که گروههای زیادی مدعی این سمت هستند پرسید که پورکبگانی اظهار کرد: اخیرا 5 نفر از اعضای کادر فنی و هیات مدیره شاهین به عنوان پیشکسوت به صورت کتبی چنین پیشنهادی را کرده اند و نامه شان هم رسانه ای شد که پس از اعلام نرخ جدید کارشناسی، اسامی این افراد به اداره ورزش می فرستیم و درصورت تایید، تیم به صورت رایگان به آنها واگذار می کنیم.

نوری معاون مالی و اداری شهرداری هم اظهار داشت: قرار است تیم به صورت رایگان به پیشکسوتان شاهین داده شود، در مقابل آن هزینه های تیم در فصل جاری برعهده خودشان است.

این لایحه هم بی نتیجه بود و مقرر شد شهرداری پیگیر نرخ کارشناسی جدید باشد تا سپس شورا بتواند مجوز ترک تشریفات را دهد و آن را واگذار کند.

[کد خبر:AJ37834]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب