آینه جم: مدیر کل استاندارد بوشهر گفت: چند دستگاه آسانسور فاقد استاندارد، متعلق به ساختمان‌های پزشکان در شهر بوشهر پلمپ شد.

به گزارش آینه جم؛  محمدرحیم بهره‌مند اظهار کرد: در راستای حفظ ایمنی و سلامت شهروندان و با توجه مصوبه شورای فنی استان در دی ۱۴۰۰، ایمنی و استاندارد آسانسورهای کلیه ادارات دولتی و مراکز پرتردد و عمومی مورد پایش قرار گرفت که در پی شکایات مکرر شهروندان، چند دستگاه آسانسور مربوط به ساختمان‌های پزشکان در شهر بوشهر، به دلیل استانداردسازی نشدن و بی توجهی به تذکرات انجام شده پلمپ شد. 

وی اضافه کرد: به استناد مصوبات شورای عالی استاندارد، آسانسورهای کششی از فروردین سال ۱۳۸۲ (بر مبنای تاریخ صدور پروانه ساختمان) مشمول رعایت استاندارد اجباری هستند و بنابراین مدیران و مالکان ساختمان‌های دارای آسانسور، موظفند نسبت به دریافت تائیدیه ایمنی آسانسور، قبل از شروع بهره‌برداری و استفاده از آسانسور اقدام کنند.

مدیر کل استاندارد بوشهر با بیان اینکه تائیدیه ایمنی از سوی اداره کل استاندارد بوشهر صادر می‌شود و برای اخذ پایان کار الزامی است، یادآور شد: این تاییدیه دارای اعتبار یکساله است و در صورت انجام بازرسی ادواری از سوی شرکت‌های بازرسی منتخب و نداتشن مغایرت آسانسورهای بازرسی شده، باردیگر تائیدیه ایمنی آسانسور در پایان تاریخ انقضای گواهی قبلی صادر می‌شود. 

بهره‌مند خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت ایمنی کاربران آسانسورها و ارتقا کیفیت آن‌ها کارفرمایان و متقاضیان نصب آسانسور باید در هنگام انعقاد قرارداد با شرکت‌های نصاب آسانسور از دارا بودن پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور این شرکت از سازمان صنعت، معدن و تجارت اطمینان حاصل نمایند که راحت‌ترین راه، مراجعه به درگاه سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به نشانی www.lift.isiri.gov.ir فروشندگان معتبر آسانسور است.

[کد خبر:AJ38828]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب