آینه جم/ خراب بودن آسانسورهای بزرگترین مجتمع پزشکان بوشهر، سختی و مشقت بیماران را چندین برابر کرده و در این بین بخاری از ساکنان این مجتمع برای حل مشکل بلند نمی شود!

به گزارش آینه جم؛ اواسط اردیبهشت ماه، اداره کل استاندارد بوشهر در راستای جلوگیری از فعالیت آسانسورهای معیوب و خطرآفرین عمومی، آسانسور مجتمع پزشکان بوشهر را پلمب کرد.

در پی این اقدام، مالکان این مجتمع با حالتی طلبکارانه برگه ای روی آسانسورها نصب کرده و مدعی شدند که اداره استاندارد بدون هماهنگی اقدام به پلمب کرده، اما مدیرکل استاندارد بوشهر تاکید کرد که این اقدام پس از چندین مرحله هشدار به مالکان ساختمان طی ماههای گذشته و برای پیشگیری از حادثه برای مراجعان صورت گرفت.

اما با گذشت یک ماه از این ماجرا، همچنان دو آسانسور این ساختمان 5 طبقه خراب است، گویا اراده ای برای تعمیر آن نیست!

در این بین، ضرر اصلی متوجه مردمی است که بیمار یا همراه بیمارند و ناچارند طبقات متعددی را طی کنند تا به مطب پزشکان برسند، در این بین بیماران پیر یا ویلچرسواری هم با پل های متعدد، قید رفتن به مطب را می زنند.

کاش ساختمان را پلمب می کردند!

بسیاری از بیماران و همراهان آنها نسبت به عدم اقدام پزشکان برای فعال شدن آسانسورها گلایه مند و عصبانی اند و می گویند: پزشکانی که با تعرفه روز و حتی بعضا بالاتر از نرخ مصوب فعالیت می کنند، نباید مشکل مالی برای تعمیر و بروز کردن آسانسورها داشته باشند.

خانم بارداری که برای مراجعه به پزشک خود در طبقه چهارم، نفس زنان پله ها را طی می کند، می گوید: کاش بجای آسانسور، کل ساختمان را پلمب می کردند تا شاید پزشکان مجبور شوند در جای مناسب تری مطب بگیرند، چون الان دردسر و زحمت این وضعیت روی دوش بیماران و همراهان شان است.

مادری با کمرخمیده و عصا به دست در میانه پله‌ های طبقه دوم هم به خبرنگار ما گفت: یک ماه است که درمان بیماری به اینجا می آیم، اما به دلیل خرابی آسانسور، باید سه طبقه را با این وضعیت بروم. نمی دانم با این همه درآمدی که از بیماران و مراجعات مکرر آنان دارند، چرا پزشکان برای رفع مشکل اقدام موثری نمی کنند؟

شهروند دیگری هم که از کنگان آمده با نشان دادن پدرش که سوار ویلچر است، می گوید: بعد از دو ماه که برای پیگیری درمان به اینجا مراجعه کردیم، از خرابی آسانسورها شوکه شدم و نمی دانم چگونه باید پدرم را به طبقه چهارم و مطب پزشک برسانم. 

دشتی مطلق تصریح کرد: در مجتمع پزشکی که روزانه بیش از 400 تا 500 بیمار و همراهان آنان که اکثر سالخورده و پیر هستند مراجعه می‌ کنند، خرابی آسانسور هیچ توجیهی ندارد. وقتی یک ماه این مشکل طول کشیده، برای ساکنان مجتمع مهم نبوده که مثل همیشه این بیماران هستند که قربانی این وضعیت می شوند. مثل من که مجبورم پیگیر پیدا کردن پزشک دیگری برای پدرم شوم یا دست خالی به کنگان برگردم.

مسئولان به حال این ساختمان فکری کنند

قطعا اخلاقی نیست بیماران اینگونه مورد بی‌ توجهی قرار بگیرند و با وجود مشکلات جسمی و روحی، برخی بیش از 30 تا 40 پله را طی کنند.

ضروری است دانشگاه علوم پزشکی و نظام پزشکی استان نسبت به این وضعیت رسیدگی کرده تا بیش از این مردم و بیماران را عصبانی تر نکنند.

[کد خبر:AJ39033]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب