آینه جم: هر سال خصوصا در تابستان مواردی از غرق شدگی در رودخانه‌ها و کانال‌های آبیاری استان ثبت می شود که نشان می‌دهد افراد بدون اطلاع از عمق آب و آگاهی از فنون شنا تن به آب می‌زنند و باعث مرگ خود و ناراحتی خانواده‌هایشان می‌شوند.

به گزارش آینه جم؛ در این بین نبود مراکز تفریحی واستخر شنا، باعث شده همین کانال های آب برای اهالی و رهگذران تنها فرصت گذراندن اوقات بیکاری یا فرار از گرمای هوا باشد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای گفت: بر اساس آمار اورژانس استان بوشهر تنها در دو ماه نخست سال جاری ۶ مورد غرق شدگی در رودخانه و کانال‌های آبیاری استان بوشهر رخ داده است.

عبدالطیف عباسی نژاد در گفتگو با فارس اظهار داشت: تاسیسات آبی شامل سدها، بندها، شبکه‌های آبیاری و زهکشی دارای حریم قانونی می‌باشند و ورود به حریم آن‌ها و شنا کردن در این تاسیسات ممنوع است.

وی افزود: با شروع فصل گرما شاهد حضور مردم در محدوده تاسیسات آبی به منظور شنا کردن هستیم اما این امر خطرناک است و سالانه موجب مرگ افراد زیادی در سطح کشور می‌شود.

عباسی نژاد افزود: بر اساس آمار اورژانس استان بوشهر تنها در دو ماه نخست سال جاری ۶ مورد غرق شدگی در رودخانه و کانال‌های آبیاری استان بوشهر اتفاق افتاده است و این رقم نشان دهنده اهمیت توجه دو چندان به هشدارهای صادره است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای بوشهر ابراز داشت: بر خلاف تصور رایج، عمده‌ حوادث غرق شدگی در تاسیسات آبی برای بومیان منطقه و ساکنین مناطق مجاور این تاسیسات رقم می‌خورد و موضوع آشنایی با محیط کانال‌ها دلیلی بر توانمندی در شنا کردن در این تاسیسات نیست.

عباسی نژاد تصریح کرد: ضروری است تا با همکاری رسانه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد حساسیت لازم در خصوص خطرات شنا در محدوده تاسیسات آبی در میان مردم ایجاد شود تا شاهد حداقل حوادث به ویژه غرق شدگی باشیم.

[کد خبر:AJ39119]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب