آینه جم/ معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت: در راستای تلاش برای تکمیل فازهای باقیمانده پارس جنوبی، فاز ۱۱ پارس جنوبی، بهمن ماه امسال وارد مدار می‌شود. فاز ۱۱ پارس جنوبی بهمن ماه امسال وارد مدار تولید می‌شود

به گزارش آینه جم ، محسن خجسته مهر صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران  با اشاره به اینکه پارس جنوبی از مهم‌ترین میادین گازی جهان به شمار می‌رود اظهار داشت: باتوجه به اینکه توسعه فازها و تکمیل فازهای باقیمانده در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار دارد؛ تمام تلاش ما برای تکمیل و بهره‌برداری فاز ۱۱ پارس جنوبی به عنوان مرزی‌ترین‌فاز پارس جنوبی با قطر، در حال انجام است.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه حفاری چاه‌های فاز ۱۱ پارس جنوبی بزودی تکمیل می‌شود اضافه داشت: تکمیل این فاز با جدیت توسط متخصصان داخلی در دست اجراست و قطعات و تجهیزات مورد نیاز سکوهای دریایی این فاز نیز خریداری شده و پیش‌بینی می‌کنیم تا بهمن ماه امسال، فاز ۱۱ به تولید برسد.

وی ادامه داد: یک ردیف دریایی از فاز ۱۴ وارد مدار شده و اکنون روزانه ۱۴ میلیون مترمکعب گاز شیرین از این فاز برداشت و به شبکه سراسری ارسال می‌شود بنابراین با توجه به فعالیت شبانه روزی برای تکمیل سه ردیف باقیمانده فاز ۱۴، تا هشت ماه آینده سه ردیف دیگر این فاز نیز به بهره‌برداری رسیده و ظرفیت کامل فاز ۱۴ را خواهیم داشت.

[کد خبر:AJ39483]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب