آینه جم : همزمان با اوج گیری دوباره کرونا، نایاب شدن سرم در استان بوشهر باعث شده تا همراهان بیماران کرونایی در کنار استرس سرنوشت بیمارشان، اضطراب کمبود سرم و دارو را هم به دوش بکشند. 

به گزارش آینه جم ؛ پیگیری خبرنگار ما از چندین داروخانه شهر بوشهر حکایت از آن دارد که سرم نایاب شده و بعضا از بیماران خواسته می شود به بیمارستان های دولتی مراجعه کنند تا در صورت بستری از سهمیه سرم موجود در بیمارستان استفاده کنند.

این درحالی است که با توجه به سه رقمی شدن بستری های کرونایی در استان، به سختی تخت خالی در بیمارستان ها برای کرونایی ها پیدا می شود، ضمن اینکه حضور در اماکنی مثل بیمارستان احتمال آلوده شدن بیشتر بیماران و همراهان شان را در پی دارد.

مشکل کمبود دارو در کشور ماجرای تازه‌ ای نیست. اما نگرانی تازه شهروندان این است که کمبودها به داروهای معمولی رسیده، داروهایی که کمبود آنها آب پاکی را روی دست افرادی می‌ ریزد که ادعای مدیریت و نظارت بر بازار دارو را مطرح می‌کنند‌.

حدود یک ماه است که دولت از طرحی به نام “دارویار” برای ساماندهی دارو در کشور رونمایی کرده، اما از شواهد پیداست که درخصوص معمولی ترین اقلام دارویی در بوشهر جوابگو نبوده است.

به هرحال در شرایطی که خانواده ها برای تامین نیازهای اولیه خود با مشکل روبرو هستند، کمبود داروها هم مشکلات و نگرانی مردم را مضاعف کرده است.

[کد خبر:AJ39515]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب