آینه جم: رئیس شورای اسلامی بندر کنگان گفت: کارگروه بنیاد مستضعفان در کنگان برای حل مشکل املاک مردم تشکیل شده است.

تشکیل کارگروه بنیاد مستضعفان برای حل مشکل املاک مردم در کنگان

به گزارش آینه جم ؛ ابوذر حسین‌پور در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: به منظور بررسی و پیگیری وضعیت مشکل املاک شهروندان شهر کنگان با بنیاد مستضعفان اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: سال گذشته و در راستای پیگیری و حل مشکلات شهروندان کنگان و با اهتمامی که نماینده مردم در مجلس داشتند، به همراه مسئولان شهرستان کنگان در بنیاد مستضعفان کشور حضور یافتیم و موضوع را به نمایندگی از مردم و مسئولان محلی مجدانه پیگیری کردیم.

رئیس شورای اسلامی بندر کنگان افزود: بعد از آن نیز پیگیری‌های زیادی انجام شد، که پیرو همین درخواست‌ها و پیگیری‌ها معاون اموال و املاک بنیاد مستضعفان کشور به کنگان سفر کرد و نشستی با حضور مسئولان شهرستان برگزار و سپس بازدیدهایی از برخی اراضی و املاک مورد بحث انجام گرفت.

وی افزود: در ادامه این مسیر نیز چندین نشست و تماس تلفنی با مقامات کشوری و مدیرکل دفتر فارس بنیاد مستضعفان صورت گرفت که حاصل همه پیگیری‌ها منتج به این شد که پرونده‌ها توسط نمایندگی بنیاد در شهرستان کنگان تکمیل به فارس و سپس مرکز کشور ارسال و در هیأت مدیره بنیاد طرح شد.

حسین‌پور ادامه داد: در آخرین مراحل از پیگیری‌ها اکنون فرم خود اظهاری در دفتر نمایندگی بنیاد در شهرستان در اختیار شهروندان قرار گرفته که می‌توانند مراجعه و تکمیل و برای امضای فرم دوم نیز بعد از دریافت به دفتر شورای اسلامی شهر کنگان مراجعه کنند.

وی افزود: همچنین مقرر شد یک کارگروه ۱۱ نفره شامل نمایندگانی از طرف امام جمعه شهرستان کنگان، فرماندار شهرستان کنگان و فرمانده بسیج سپاه شهرستان و همچنین رئیس شورای اسلامی شهر کنگان، دو معتمد محلی و پنج نماینده و کارشناس از سوی بنیاد مستضعفان برای بررسی پرونده‌ها در شهر کنگان تشکیل شود که افراد مکتوب معرفی شدند.

رئیس شورای اسلامی بندر کنگان ادامه داد: با توجه به اینکه نگاه‌ها برای حل این موضوع کاملاً مثبت است به‌ویژه عنایت و نگاه خاص رئیس بنیاد مستضعفان کشور امید می‌رود که هم شهروندانی که قبل از انقلاب و هم شهروندانی که بعد از انقلاب (ماده ۱۴۷) در این زمینه دچار مشکل اند مشکلاتشان سامان یابد و بعد از سال‌های متمادی این گره گشایی در کار مردم به فضل الهی و حمایت مسئولین انجام پذیرد.

[کد خبر:AJ39872]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب