آینه جم/ دو هفته مانده به بازگشایی مدارس، خبر می رسد برخی موسسات حمل و نقل یا رانندگان بوشهر نرخ مصوب برای سرویس مدارس را به صرفه نمی دانند و حاضر به فعالیت نشده اند.

به گزارش آینه جم  این اتفاق برای والدینی که می خواهند سریع تر تکلیف سرویس مدرسه فرزندان خود را مشخص کنند باعث بلاتکلیفی شده و از سوی دیگر مدیران مدارس نیز زیر فشار هستند که چگونه وضعیت سرویس را ساماندهی کنند.

در مردادماه سالجاری، نرخ سرویس مدارس توسط شورای شهر بوشهر مصوب شد که برای سواری در ازای هر دانش آموز 400 هزارتومان و ون نیز 300 هزارتومان اعلام شد. درصورت جابجایی دانش آموز بین منطقه یک و دو نیز 50 هزارتومان به این قیمت اضافه می شد.

درحالی که نرخ پیشنهادی از کارگروهی در شهرستان که موسسات حمل و نقل، پلیس راهور، شهرداری و آموزش و پرورش در آن عضو بودند به شورای شهر رسید، همان زمان شهناز پولادی عضو شورا گفته بود که رانندگان این نرخ ها را قبول ندارند و حاضر به فعالیت نیستند، با این حال برخی دیگر از اعضای شورا معتقدند بودند قیمت پیشنهادی نسبت به سال قبل تر حدود 100 درصد رشد داشته و بالاتر از آن برای والدین پذیرفتنی نیست.

با توجه به کاهش تب کرونا و بازگشایی مجدد مدارس و مراکز آموزشی از مهرماه، ابهام درباره تامین سرویس مدارس باعث نگرانی والدینی شده که ناگزیر به تامین سرویس برای فرزندان شان هستند.

شهرداری باید سرویس مدارس را تامین کند

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان بوشهر می گوید: مطالبی درباره نارضایتی برخی رانندگان سرویس مدارس به ما هم انتقال داده شده، ولی چون نرخ در کارگروه شهرستانی تعیین و از سوی شورای شهر مصوب شده، شهرداری نیز ملزم است به عنوان متولی حمل و نقل درون شهری، بحث ساماندهی سرویس مدارس را پیگیری کند.

به گفته مغدانی، اغلب شرکت های پیمانکار حمل و نقل شهر بوشهر برای فعالیت با نرخ مصوب گفته اند که مشکلی ندارند و انتظار داریم سریع تر قرارداد این شرکت ها و رانندگان آنها با مدارس نهایی شود، از این رو والدین نگرانی نداشته باشند.

رانندگان را با اطلاعات اشتباه نگران کرده اند

در همین حال مهدی شمسی به عنوان یکی از شرکت های پیمانکاری حمل و نقل معتقد است: امسال قرار شده مشابه کلانشهرها، والدین پول سرویس را به مدرسه واریز کرده و مدیر مدرسه طرف قرارداد راننده و شرکت پیمانکاری باشد، اما اطلاعات اشتباه به رانندگان منتقل شده و برخی می گویند که پول ما کسر یا با تاخیر پرداخت می شود. این درحالی است که مشابه سالیان گذشته، با کسر 5 درصد برای شرکا پیمانکاری، 3 درصد مدرسه و 2 درصد شهرداری، وجه رانندگان پرداخت می شود.

وی از آمادگی و هماهنگی شرکت خود برای انجام سرویس مدارس می گوید و ابراز امیدواری می کند سایر شرکت های پیمانکاری هم با توجیه رانندگان خود، این نگرانی و ناهماهنگی را کاهش دهند.

شهرداری و شورای شهری ها پاسخگو نیستند

خبرنگار «خلیج فارس» تلاش کرد تا توضیحات مدیر حمل و نقل شهرداری و رییس شورای شهر را درباره ابهامات پیش آمده درباره فعالیت سرویس مدارس جویا شود، اما پاسخگو نبودند.

به نظر می رسد در آستانه مهرماه و بازگشایی مراکز آموزشی، تامین سرویس مدارس در بوشهر به یک معضلی برای خانواده‌هایی که دانش آموز دارند، تبدیل شده که انتظار می رود با هماهنگی بین بخشی و ورود سریع تر دستگاههای متولی، نگرانی خانواده ها رفع شود.

[کد خبر:AJ39873]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب