آینه جم : لباس هنرپیشه‌ها روی فرش قرمز جشنواره‌های فیلم داخلی و فستیوال‌های خارجی طی سالیان اخیر واکنش برانگیز بوده و مورد توجه می باشد؛ گاهی تعریف و تمجید از نوع پوشش و گاهی نیز انتقاد از نامناسب بودن آن!

به گزارش آینه جم ؛ با این وجود برخی هنرپیشه‌ها معتقدند لباسی که برای پوشیدن انتخاب می‌ کنند یک امر شخصی است؛ برخی دیگر هم برای لباس خود از قبل فکر و برنامه‌ریزی می‌کنند و حتی برخی از آنها در یک روز و به واسطه چند ساعت با لباس‌های متفاوت روی فرش قرمز حاضر می‌شوند.

به تازگی شاهد برگزاری جشنواره جهانی فیلم ونیز ۲۰۲۲ بودیم که سهم ایرانی ها از برندگان نهایی شامل دو جایزه فیلم "جنگ جهانی سوم" ساخته هومن سیدی و جایزه ویژه هیات داوران به فیلم "خرس نیست" جعفر پناهی بود.

یکی از بازیگران حاضر در جشنواره امسال ونیز، “دایانا حبیبی” بازیگر ایرانی- گرجستانی بود که با فیلم “شب، داخلی، دیوار” در جشنواره حضور یافته بود.

دایانا حبیبی برای اولین حضورش در ونیز، مونوکروم مشکی را انتخاب کرد، اما جالب اینکه با خبر شدیم طرح و اجرای کیف دستی وی توسط طاهره حاجیونی هنرمند خوش ذوق بوشهری صورت گرفته است.

این بانوی هنرمند که کارشناسی صنایع دستی و کارشناسی ارشد فرهنگ و زبان های باستانی و دارنده نشان ملی صنایع دستی و مقام سوم در دهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر می باشد طی سالیان اخیر دست آفریده های سوزندوزی شده تولید می کند و حالا  کیف ساخته وی، مورد توجه طراح لباس بازیگر ایرانی- گرجستانی واقع شده و در پوشش وی در جشنواره جهانی ونیز مورد استفاده قرار گرفته است.

حاجیونی درباره ویژگی های این کیف می گوید: این کیف با نقش های ظریف بلوچ دوزی با استفاده از نخ های ابریشم تزیین شده است.

وی ادامه داد: مدت زمانی که برای ساخت این کیف صرف شده حدود یک هفته تمام وقت می باشد. با توجه به استفاده از رنگ های شفاف و درخشان مثل قرمز و سفید، طرح های سوزندوزی به خوبی روی پارچه مشکی و تک رنگ کیف و لباس جلوه ای ویژه از خود نشان می دهد.

 

[کد خبر:AJ39908]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب