آینه جم؛ امسال هم به رسم هرساله نمایشگاه پاییزه در استان بوشهر برگزار شد، نمایشگاهی باید بیشتر غرفه‌هایش عرضه‌کننده مایحتاج مربوط به دانش‌آموزان می‌بود، ولی آن طور که باید رضایت عموم را به‌دنبال نداشت.

به گزارش آینه جم  به نقل از ایسنا؛ در اینکه قسمتی از نمایشگاه باید به اقلام مصرفی و خوراکی تعلق بگیرد شکی نیست اما غالب غرفه‌های نمایشگاه پاییزه بوشهر را انواع و اقسام ترشیجات، آب میوه، صنایع دستی، مبل و سرویس خواب، لوازم آرایشی و بهداشتی، عطر و ادکلن و ... تشکیل می‌داد.

تنوع محصولات پایین و قیمت‌ها بالا

یک مادر بوشهری گفت: به قصد خرید برای دو فرزند دبستانی‌ام به نمایشگاه آمده بودم، اما تنوع محصولات بسیار پایین و قیمت‌ها نیز با بازار تفاوتی نداشت، به همین دلیل از خرید لوازم‌التحریر، کیف و کفش منصرف شدم.

او ضمن انتقاد نسبت به نبود هیچگونه تخفیفی در محصولات نمایشگاه ادامه داد: سال‌های قبل همه خرید بچه‌هایم را از نمایشگاه بین‌المللی انجام می‌دادم از لوازم التحریر گرفته تا تغذیه مدرسه‌شان، اما امسال نه قیمت‌ها به صرفه بود و نه اصلا تنوعی وجود داشت.

این مادر تعداد غرفه‌های مربوط به کیف و کفش را کمتر از پنج مورد اعلام و بیان کرد: الان در هر خیابان شهر بوشهر بیشتر از پنج مغازه کیف و کفش فروشی وجود دارد که بتوان خرید را انجام داد، دیگر نیازی نیست که فاصله زیادی را تا نمایشگاه طی کرد. برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی زمانی خوب است که خریدار از تولیدکننده مستقیما کالاهای مورد نیازش را تامین کند، نه فروشندگان خرد.

او می‌گوید که به قصد خرید مایحتاج مربوط به سال تحصیلی جدید فرزندانم به نمایشگاه بین‌المللی بوشهر آمده بودم، اما آنچه خریدم آب انار و رومیزی بود نه دفتر و قلم.

محور اصلی نمایشگاه پاییزه نوشت افزار است

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی بوشهر اظهار کرد: نمایشگاه پاییزه از ۱۶ شهریور شروع به کار کرد و به مدت ۱۰ روز تا ۲۵ شهریور به عنوان پشتوانه‌ای برای تامین مایحتاج دانش‌آموزی ادامه داشت.

حسین نامور اضافه کرد: محدودیتی برای ارائه کالا خاص درنظر گرفته نشده است، اما چاشنی و موضوع اصلی این نمایشگاه مربوط به لوازم التحریر بوده است. همچنین برای اولین بار حدود ۱۲۰ مترمربع از نیز در اختیار تولیدکنندگان لباس ایرانی-اسلامی قرار گرفت.

وی با اشاره به ضعف مجری در برگزاری نمایشگاه پاییزه گفت: هر مجری برای اینکه نمایشگاه زیان‌ده نباشد علاوه بر موضوع اصلی نمایشگاه تعدادی از غرفه‌ها را در اختیار عرضه‌کنندگان غیرمرتبط هم قرار می‌دهد، اما اینکه در نمایشگاه پاییزه امسال بوشهر، غرفه‌های مربوط به لوازم التحریر ضعیف عمل کرده را می‌توان به عنوان یک تذکر به متولی که اتاق اصناف بوشهر است، گوشزد کرد تا برای سال آینده تکرار نشود.

نامور با بیان اینکه متولی نمایشگاه پاییزه اتاق اصناف است، تاکید کرد: نمایشگاه بین‌المللی بوشهر بیشتر وظیفه اجرای نمایشگاه‌های تخصصی را بر عهده دارد و نه نمایشگاه‌های عرضه مستقیم.

 

[کد خبر:AJ39928]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب