آینه جم: طی هفته های اخیر و با نزدیک شدن به روزهای پایانی شهریور که آخرین فرصت سفرهای تابستانی خانواده ها می باشد، شاهد ظرفیت پر پروازهای بوشهر به تهران و نبود اتوبوس برای سفر زمینی به برخی شهرها نظیر شیراز و اصفهان یا تکمیل ظرفیت اتوبوس های مقصد تهران در برخی روزها هستیم.

به گزارش  آینه جم؛ موضوعی که گلایه های هم استانی ها در پی داشته است؛ در این بین مشکل جدی برای آن دسته از افرادی است که سفرشان کاری یا درمانی است.

بررسی های خبرنگار ما حاکی از آن است که ظرفیت 90 درصد اتوبوس های بوشهر- تهران برای امروز و روزهای آتی تکمیل است، اما برای سفر به شیراز ظرفیت تکمیل است و اصفهان نیز همانند دو هفته اخیر اتوبوسی ندارد. همچنین برای روزهای آینده در این دو مسیر زمینی بلیط اتوبوس برای فروش وجود ندارد.

همچنین دو پرواز داخلی فرودگاه بوشهر شامل پرواز به تهران طی سه روز آینده ظرفیتش تکمیل است، پرواز هفته آینده مشهد نیز صندلی خالی ندارد.

با پایان طرح اربعین، شرایط عادی می شود

در این خصوص با مدیرکل فرودگاههای استان تماس گرفتیم که کمال دهقانی منشادی گفت: دلیل این موضوع تصمیم ملی برای اختصاص بخشی از ناوگان هوایی کشور به پروازهای زائران اربعین است که تا 30 شهریور ادامه دارد.

به گفته وی، تلاش می شود همزمانی اربعین و آخر تابستان که پروازهای داخلی را افزایش می دهد، به دلیل محدودیت ناوگان هوایی باعث شده تا برخی خطوط پروازی مثل بوشهر با کاهش صندلی خالی مواجه شود که تلاش داریم پس از طرح اربعین، برنامه قبلی پروازها برگردد.

همچنین معاون مسافری اداره کل راهداری استان نیز تکمیل بودن ظرفیت اتوبوسی و عدم فروش بلیط زمینی برخی مقصدها را به اجرای اعزام و برگشت زائران اربعین مرتبط دانست.

مهدی شهابی در گفتگو با «خلیج فارس» اظهار کرد: در طرح ملی جابجایی زائران اربعین حدود 90 درصد ظرفیت اتوبوسی بوشهر به این مهم اختصاص یافت و 45 دستگاه دیگر هم از منطقه ویژه پارس به کمک آمد و برهمین اساس در پایانه مرزی، تنها استانی بودیم که کمبود اتوبوس برای جابجایی نداشتیم و به استان های دیگر هم کمک کردیم.

وی با بیان اینکه به دلیل کمبود ناوگان اتوبوسی، چند اتوبوس در استان برای افرادی که نیاز اضطراری دارند مثل بیماران پیش بینی شد، اظهار کرد: با این حال ظرفیت محدود بود و صندلی این اتوبوس ها به سرعت پر شد.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد: تا فردا و با خاتمه طرح اربعین، شرایط سفرهای زمینی استان بوشهر به حالت عادی برگردد.

[کد خبر:AJ39959]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب