آینه جم: مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر نسبت به خرید و مصرف مرغ زنده هشدار داد و گفت: تداوم این مساله می‌تواند سلامتی شهروندان را به خطر بیاندازد.

به گزارش آینه جم ؛ مرتضی بحرانی در نشست خبری “یکشنبه های پاسخگویی” که توسط روابط عمومی استانداری و به میزبانی خبرگزاری ایرنا برگزار شد، اظهار کرد: از هم‌استانی‌ها تقاضا داریم از خرید مرغ زنده امنتاع کنند و مواردی که فروش مرغ زنده مشاهده می‌شود را به مراکز پلیس ۱۱۰ و یا شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌ها اطلاع دهند.

وی افزود: خوشبختانه در بحث جلوگیری از فروش مرغ زنده مراجع قضایی، دادستان و نیروی انتظامی استان همکاری لازم و تنگاتنگی با مجموعه دامپزشکی دارند که همین تعامل می تواند سلامت جامعه را در برابر بیماری های مشترک حیوان و انسان تضمین کند.

بحرانی در خصوص مصرف گوشت مرغ با توجه به بیماری آنفلوانزا در کشور تصریح کرد: در صورتی‌که مرغ مصرفی از مرحله کشتارگاه و نظارت بهداشتی دامپزشکی عبور کرده و در مراکز عرضه مجاز به فروش برسد و دارای بسته بندی و تاریخ تولید و انقضای مشخص باشد، هیچگونه خطری برای مصرف وجود ندارد و مردم بدون نگرانی می توانند این محصولات را خریداری و مصرف کنند.

مدیرکل دامپزشکی بوشهر درباره سرنوشت قرنطینه دامپزشکی با سرمایه گذاری قطری ها در روستای احمدی بوشهر هم گفت: قرنطینه خوبی ایجاد شده، ولی هنوز به بهره برداری نرسیده است. قطر در نظر دارد که دام را از کشورهای دیگر وارد و پس از گذشت دوره قرنطینه در این محل، وارد کشورش کند که اکنون سرمایه گذار در حال پیگیری فعال شدن آن و کسب مجوزها از کشور است.

[کد خبر:AJ40256]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب