آینه جم : مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: هزار و ۶۰۰ رأس دام زنده غیر مولد سبک با نظارت بهداشتی - قرنطینه‌ای دامپزشکی از بندر گناوه به کشور کویت صادر شد.

به گزارش آینه جم  به نقل از مهر، مرتضی بحرانی با اشاره به صدور دو محموله دام زنده غیر مولد از بنادر استان بوشهر به کشورهای همسایه اظهار داشت: دو محموله دام زنده غیر مولد سبک استان بوشهر به تعداد یک‌هزار و ۶۰۰ رأس به کشورهای حوزه خلیج فارس و از بندر گناوه به مقصد کشور کویت صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با با اشاره به تداوم صادرات دام زنده به کشورهای مختلف خاطرنشان کرد: دام‌های غیر مولد پس از طی کردن دوره قرنطینه‌ای و انجام نظارت بهداشتی و اطمینان از سلامت آنها تحت نظارت دامپزشکی گواهی بهداشتی بین‌المللی اخذ می‌کنند و به کشورهای مقصد صادر می‌شوند.

وی با بیان ابلاغ شیوه‌نامه صادرات دام زنده افزود: بر این اساس صادرات دام زنده غیر مولد با نظارت بهداشتی - قرنطینه‌ای دامپزشکی آزاد است.

وی گفت: صادرات این محموله‌ها شامل دام سبک غیر مولد مازاد است و با موافقت وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر صادرات دام زنده سبک غیر مولد این مهم از طریق بنادر و گمرکات استان بوشهر در حال اجرا است.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر بیان کرد: دام‌های مازاد صادراتی بعد از نگهداری در قرنطینه پس از پلاک‌کوبی و هویت‌گذاری با تأییدیه دامپزشکی اجازه صدور به کشورهای مقصد دارند.

[کد خبر:AJ40321]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب