آینه جم: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر با اشاره به وجود 1700 کلاس درس تخریبی در استان می گوید: 20 درصد این کلاس ها نا ایمن و غیرقابل استفاده هستند که شامل 340 کلاس می شود.

به گزارش آینه جم؛ ابراهیم احمدی در نشست خبری ادامه داد: شهر بوشهر، بخش مرکزی تنگستان و سعدآباد دشتستان بیشترین نقاط بحرانی استان بوشهر در زمینه کلاس‌های درس تخریبی به شمار می‌روند.

وی درباره چشم انداز و برنامه این اداره کل برای کاهش این آمار اظهار داشت: براساس آمایش سرزمینی و بررسی سن دانش آموزان آینده، نیاز مناطق استان برای نوسازی یا توسعه مدارس جمع بندی شده و تلاش داریم با تعیین سهمی برای پتروشیمی ها و سایر منابع، تا پنج سال آینده وضعیت فضاهای آموزشی استان مناسب شود.

احمدی در پاسخ به سوال «خلیج فارس» پیرامون مدرسه‌های کانکسی تاکید کرد: هشت مدرسه کانکسی عمدتا در دشتستان و تنگستان داریم که با توجه به تعیین پیمانکاران، امیدواریم تا مهرماه آینده این مدارس در استان جمع آوری کنیم.

احمدی اضافه کرد: استان بوشهر دارای معماری خاص و منحصر به فردی است که تلاش کرده‌ایم در ساخت مدارس جدید از سبک معماری بومی استفاده کنیم.

سهم 54 درصدی خیرین در مدرسازی استان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر از برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان در ۲۸ دیماه خبر داد و گفت: خیرین مدرسه ساز سهم ۵۴ درصدی در ساخت مدارس استان بوشهر دارند.

احمدی در خصوص سهم خیرین در ساخت مدارس بیان کرد: در روستاها ۳۰ درصد هزینه ساخت مدرسه را خیّر و ۷۰ درصد را سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و در شهرها به صورت مساوی (۵۰ درصد خیّر و ۵۰ درصد سازمان نوسازی مدارس) پرداخت می‌کنند و البته نامگذاری مدرسه نیز با خیّر خواهد بود.

به گفته‌ی وی، از سال ۹۲ تا کنون ۲۰۴ پروژه آموزشی با ۸۲۰ کلاس درس و اعتبار ۲۶۶ میلیارد تومان با مشارکت خیرین در استان بوشهر ساخته شده است.

تکمیل پروژه های ناتمام نیازمند 500 میلیارد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر در پاسخ به سوالی درباره وضعیت پروژه های ناتمام اظهار داشت: برای تکمیل پروژه‌های آموزشی استان بوشهر به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

گفتنی است در پایان این نشست خبرنگاران از مدرسه خیرساز "دوستان" در خیابان سنگی که با مشارکت جمعی از ایرانیان مقیم اروپا و برای دانش آموزان استثنایی از سال 96 در حال ساخت است، بازدید کردند.

به گفته مدیرکل نوسازی مدارس، برای این پروژه که در دهه فجر به بهره برداری می رسد، تاکنون یک میلیارد توسط خیرین و 6 میلیارد هم از سوی دولت هزینه شده است.

[کد خبر:AJ40707]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب