• آینه جم- خبرنگاران  این رسانه  در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

???? نخست اینکه؛ حدود دو هفته مانده به بازگشایی مدارس، هنوز نرخ سرویس دانش آموزان بوشهر قطعی نشده است. گویا این نرخ که با رشد 45 درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده، اوایل شهریور در شورای شهر مصوب شده و همچنان در انتظار تایید کمیته انطباق فرمانداری می باشد.

???? سید علی عسکری به عنوان مدیرکل جدید جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر منصوب شد. وی دشتستانی می باشد و مسئولیت حقوقی گمرک بوشهر و گمرک البرز از سوابق کاری اوست. قرار است معارفه وی این هفته برگزار شود.

???? کمبود شیر خشک در داروخانه ها برای مادران دارای نوزاد مشکل ساز شده، با این حال مسئولان مربوطه می گویند: فعلاً از شیرهای خشک جایگزین استفاده شود تا کمبود برخی نشان های خارجی شیرخشک رفع گردد. برخی معتقدند این رفتار برای افزایش قیمت این محصول می باشد.

???? قرار است نمايشگاه پائيزه بوشهر از 22 شهریور تا آخر این ماه در محل نمایشگاه‌های مرکز استان برگزار شود. باید دید برخلاف سالیان قبل، بر روی کیفیت اجناس و نرخ های این نمایشگاه نظارتی وجود دارد یا خیر؟

???? در حالی که مدتها از زمان انتخاب هیئت رئیسه شوراهای شهر در سال سوم فعالیت شان می گذرد تاکنون هیئت رئیسه شورای شهر سعدآباد دشتستان تشکیل نشده است. ظاهراً به دلیل غیبت برخی اعضاء، جلسات شورا برای تعیین هیات رییسه به حدنصاب نمی رسد.

???? دستور وزیر آموزش و پرورش درخصوص ممنوعیت افزایش مدارس غیردولتی، حل مشکل کمبود کلاس درس در شهرهایی نظیر جم را با علامت سوال بزرگی مواجه کرده است. باید دید در این شرایط آموزش و پرورش چه تدبیری برای تامین نیاز مدارس در شهرستان ها دارد؟

???? نارضایتی از عملکرد مخابرات استان روزافزون است. درباره نگهداری و تعمیرات خطوط ثابت مشترکان باید معطلی زیادی متحمل شوند، طوری که در برخی شهرها یا روستاهای استان بعضاً چندین ماه تلفن ها قطع و کاسبی یا زندگی هم استانی ها مختل شده است. انتظار می رفت با تصمیم دو سال پیش برای تعیین آبونمان ماهیانه 20 هزارتومانی برای هر خط تلفن ثابت، بهانه های مخابرات درباره عدم صرفه اقتصادی تلفن ثابت مرتفع و خدمات دهی به مردم بهبود یابد، ولی در استان بوشهر نارضایتی ها از تلفن ثابت بالاست.

???? هفته پیش یک کارگر پتروشیمی بوشهر واقع در عسلویه در حین کار درگذشت. وی بر اثر ریزش متریال و سقوط به پایین جان خود را از دست داده است.

???? موحدی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه دچار کمبود نیرو خصوصاً در مناطق عسلویه، بوشهر، خارگ و دشتستان هستیم، گفته: امیدواریم معاونان و مدیران مدارس در کنار وظیفه خود کار تدریس را هم برعهده بگیرند.

???? هرچند طرح «وزن شیرینی منهای جعبه» پس از پلمپ چند قنادی متخلف، در بوشهر تا حدود زیادی اجرایی شده، اما اخیراً مغازه ها، قیمت جعبه را جداگانه محاسبه می کنند. به عبارتی تا این مرحله طرح خالص  فروشی برای بیرون کشیدن قیمت جعبه از دل شیرینی عملی شده، اما به تازگی قنادی  ها قیمت جعبه  های رنگارنگ و حتی ساده خود را به صورت جدا ولی تقریباً هم  قیمت با شیرینی حساب می  کنند که نیازمند نظارت ادارات تعزیرات و استاندارد می باشد.

???? در آستانه سال تحصیلی، برآوردها از بازار بوشهر نشان می دهد خرید برای یک دانش ‌آموز دبستانی حداقل نیم تا یک میلیون تومان هزینه می برد. برخی نوشت افزاری ها نیز از کاهش تب و تاب فروش اقلام مدرسه طی سالیان اخیر به دلیل تورم سخن می گویند.

???? رتبه استان بوشهر در شاخص بهبود محیط کسب و کار همچنان بین سه استان آخر کشور می باشد. این گزارش به صورت فصلی از سوی اتاق بازرگانی منتشر می شود که بوشهر در فصل بهار یک واحد نسبت به فصل قبل تر (زمستان 1401) بهبود داشته، ولی همچنان میان سه استان پایانی می باشد.

???? وام ازدواج و فرزندآوری در برخی بانک‌ های استان قفل شده است. با وجود تکمیل پرونده متقاضیان در این بانک ‌ها، اما از زمان واریز خبری نیست. رییس جمهوری از به روز شدن وام ازدواج تا پایان شهریور خبر داده که باید دید این مهم در استان هم عملی خواهد شد؟

???? برخی نیروهای اداره کل ورزش و جوانان نظیر شرکتی ها از معوقات دستمزد خود گلایه مند هستند. گویا حساب این اداره کل با شکایت یکی از نهادها که خود را مالک ورزشگاه شهید بهشتی می داند مسدود شده است.

???? دست آخر اینکه؛ روز کارمند از سوی اغلب مدیران جدی گرفته نشده است. بسیاری از کارمندان ادارات استان می گویند در این روز پاداش پیشکش، حتی مدیر دستگاه تبریک خشک و خالی هم به ما نگفته است./ خلیج فارس

[کد خبر:AJ42910]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب