آینه جم : رئیس کل دادگستری استان بوشهر از صدور قرار جلب به دادرسی برای چهار نفر از مسئولان مرکز نگهداری از معلولان نیلوفران آبی به علت ضرب و شتم معلولان خبر داد.
به گزارش آینه جم  به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه؛ رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: تاکنون برای چهار نفر از مسئولان مجموعه شامل مدیر موسسه و دو نفر از کارکنان و فرد نگهبانی که معلولان را مورد ضرب و شتم قرار می‌داد، قرار جلب به دادرسی صادر شده است.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه این مرکز در حال حاضر توسط بهزیستی استان اداره می‌شود، گفت: از زمان وقوع حادثه تاکنون سه بار شخصا از مجموعه بازدید کرده‌ام و اکنون این مجموعه به خوبی اداره می‌شود.
مهرانگیز با بیان اینکه در این مجموعه حدود ۱۰۰ معلول نگهداری می‌شود، گفت: حدود بیست نفر از معلولین به مرکزی در شهرستان کنگان منتقل شده‌اند و سازمان بهزیستی نیز در حال برگزاری مناقصه‌ای است تا بتواند مدیریت این مجموعه را پس از اعتبار و صلاحیت سنجی به یکی از مراکز خصوصی واگذار کند.
۱۴ مرداد ماه ویدیویی از کتک زدن کودکان معلول بهزیستی در مرکز نگهداری نیلوفران آبی بوشهر در فضایی مجازی منتشر شد که هرچند مربوط به سال قبل بود، ولی در میان افکار عمومی واکنش های زیادی داشت.
در پی افشای این اتفاق، مدیرکل بهزیستی استان به همراه معاون توانبخشی و مسئول بازرسی این اداره کل برکنار شدند
[کد خبر:AJ42938]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب