0000MG-20231109-WA0010.jpg

 

آینه جم- محمد جعفری
کارشناس ارشد مهندسی صنایع
در آخرین جلسه شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه پارس که به منظور امضای تفاهم نامه مشترک توزیع اعتبارات مسئولیت اجتماعی این صنایع در سالن شرکت پتروشیمی جم برگزار شد، حضور نماینده ی جنوباستان بوشهر و غیبت معنی دار فرمانداران چهار شهرستان جنوبی حاوی پیام هایی بود که می توان برخی از آن ها را چنین برشمرد:
1-نارضایتی فرمانداران از عملکرد نماینده جنوب استان در واپسین سال فعالیت شیخ موسی احمدی؛
2-هماهنگی نمایندگان دولت در چهار شهرستان جنوبی در نشان دادن احساس خود نسبت به کارنامه نماینده چهار شهرستان جنوبی در مجلس وعملکرد شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی؛
3-دوئل قدرت در جنوب استان که به دلیل نامشخص بودن وضعیت و کارکرد شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی به جای ایجاد وفاق، عملاً باعث به وجود آمدن نفاق گردیده است.
به هرحال با وضعیتی که شاهد آن هستیم این جلسات هیچ گونه خروجی ملموسی برای توسعه و پیشرفت استان بوشهر نداشته و فقط به تعریف و تمجید مسئولین از یکدیگر خواهد گذشت. از این رو عدم حضور فرمانداران که باید به عنوان ذی نفعان اصلی هر شهرستان حضور جدی و پررنگ داشته باشند، می تواند زنگ خطری باشد که شاید خدمات انجام شده توسط شرکت های پتروشیمی و دستگاه های اجرایی ذیربط مورد قبول آن ها نبوده یا اعتبارات در جای درست خود هزینه نشده باشد. علاوه بر این تصور می شود این ناهماهنگی ها، بیشتر ریشه در بی برنامگی و عدم شفافیت در پروژه های تعریف شده در این شورا دارد که باعث نارضایتی در بین ذی نفعان گردیده است و با وجود ایفای مسئولیت اجتماعی توسط این شورا، باز هم شاهد تنش در بین مسئولین با آمدن و نیامدن آنها در جلسات رسمی هستیم. برنامه ریزی مدون و با ساختار مشخص می تواند از بروز این مشکلات جلوگیری نموده و باعث توقف استفاده صرفاً تبلیغاتی از این پروژه ها شود. البته این نکته مهم نیز قابل ذکر است که پس از گذشت هفت ماه از سال ۱۴۰۲ این جلسه تشکیل شده که خود نشان از عدم هماهنگی جدی شورای راهبردی و فرمانداران دارد و این تفاهم نامه های مشترک امضا نشده نیز فقط برای پنج ماه باقی مانده سال تصمیم گیری شده که در نوع خود جالب و قابل توجه است.
 
* انرژی جنوب
[کد خبر:AJ43595]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب