آینه جم- شنیده ها از ردصلاحیت گسترده داوطلبان انتخابات مجلس آینده در استان بوشهر توسط هیات های اجرایی حکایت دارد. این هیات ها که معمولاً نگاه دولتی دارند، در ادوار گذشته انتخابات سعی در تاییدصلاحیت حداکثری داوطلبان داشتند، ولی این دوره ظاهراً در قامت هیات نظارت استان و شورای نگهبان به ردصلاحیت پرداخته اند.

???? برخی مطالب فضای مجازی درباره نمایندگان فعلی استان بوشهر رد شده و مشخص گردید هر 4 نماینده از سوی هیات های اجرایی تاییدصلاحیت شده اند.

???? محمدی شهردار عالیشهر که به دلیل عدم سکونت در محل خدمت از سوی اعضای این شورا استیضاح و برکنار شد، می گوید: در عالیشهر سکونت دارد و فرزندش در همین شهر تحصیل می کند، اما برخی اعضای شورا در خارج از عالیشهر سکونت دارند. باید دید این هفته هیات انطباق مصوبات شوراها مستقر در فرمانداری بوشهر تصمیم شورای شهر عالیشهر را تایید و بر برکناری شهردار مهر تایید می زند یا خیر؟

???? دو سد اصلی تنگستان همچنان چشم انتظار تکمیل هستند. گویا سد خاییز با وجود آبگیری در سالیان گذشته، علیرغم بازدید و دستور رییس جمهوری، برای اجرای خط انتقالش اقدامی نشده و محوطه سازی، راه دسترسی و تکمیل سرریز سد باقی مانده است. سد باهوش نیز با کندی پیش می رود و گفته می شود پیمانکار حدود 60 میلیارد تومان مطالبات دارد که اگر برای پرداخت آن اقدام نشود، ممکن است فعالیت اجرایی این سد دچار اختلال گردد.

???? شماری از کارکنان بیمارستان زینبیه خورموج 5 ماه حقوق دریافت نکرده اند.

???? پیش‌بینی هواشناسی از بارش‌های پاییزی بوشهر غلط از آب در آمده است. براین اساس از ابتدای سال آبی جاری (یک مهر) تاکنون نه تنها بارش قابل توجهی در استان ثبت نشده، بلکه میزان بارش از متوسط بلندمدت کمتر بوده و در بوشهر کاهش 7 درصدی داشته است.

???? برخی فوتبالدوستان بوشهری معتقدند درصورت اینکه مجوز حضور محمد نجفی در انتخابات هیات فوتبال استان صادر شود، وی با دارا بودن تجربه قبلی در این زمینه، می تواند موفق تر از گروه فعلی هیات فوتبال عمل کند.

???? تهاتر صادرات خرما با واردات میوه های گرمسیری بجای برگشت ارز، اقدام موثری برای بازاریابی خرما می باشد، اما با گذشت حدود یکسال از تصویب آن، درگیر کاغذبازی های اداری شده و به مرحله اجرا نرسیده است.

???? گفته می شود طرح سوال شورای شهر از قدوسی شهردار برازجان در راستای تغییر در ترکیب شورا و تمایل اکثریت برای تغییر وی صورت گرفته است.

???? پوکی استخوان در کشور شیوع بالایی دارد. گویا ۶۰ درصد افراد بالاتر از ۵۰ سال ایرانی دچار این بیماری هستند.

???? وام مسکن تاثیری در بهبود خرید خانه توسط مردم ندارد و نمی ‌تواند به خریداران کمک تأثیرگذاری داشته باشد. با آنکه در برخی کشورها وام مسکن تا ۸۰ درصد قیمت خانه را پوشش می ‌دهد، در بوشهر وام مسکن برای خرید یک اتاق هم کفایت نمی کند.

???? در همسان سازی حقوق، بازنشسته ‌های تامین اجتماعی دیده نشده ‌اند و آنچه مجلس به دنبالش می باشد، همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری است. این در شرایطی است که بخش عمده بازنشستگان، زیرمجموعه تامین اجتماعی هستند.

???? با گذشت حدود یکسال از اجرای طرح کالا‌برگ الکترونیکی، همچنان استقبال از آن کم است. در همین راستا دولت طرح برخورداری دهک های 6 و 7 به کالابرگ را اجرایی کرده تا مشمولان آن افزایش یابد.

???? اختلاف آماری بانک مرکزی و سازمان آمار به نفع مدیران شده و مدیران آمار بهتر را به عنوان عملکرد، مورد استناد قرار می‌دهند.

???? خبر می رسد یک روز مانده به پایان ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری، در استان بوشهر تنها آیت الله حسینی بوشهری نماینده فعلی استان برای این انتخابات نامزد شده است.

???? همچنین آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی  فقیه در استان بوشهر از حوزه تهران در انتخابات خبرگان رهبری نام نویسی کرده است. وی در دوره قبل از استان فارس کاندیدا شده بود.

???? داستان هرساله درباره شیوع شپش در سر دانش آموزان تکرار شده، در این بین والدین از نبود نظارت و  آموزش های بهداشتی در مدارس گلایه دارند.

???? رانندگان تاکسی های اینترنتی می  گویند از  ابتدای امسال اعتبار بنزین ویژه این رانندگان برای آنها واریز نشده، موضوعی که قبلاً به صورت ماهیانه واریز می شد.

???? براساس داده های وزارت کار، تنها حدود 18 درصد جویندگان شغل که به کاریابی های استان بوشهر مراجعه کرده اند مشغول کار شده اند. به عبارتی کاریابی ها به عنوان بازوی اشتغال ادارات کار در استان ها، در بوشهر عملکرد موفقی نداشته اند.

???? از شما چه پنهان اداره هیات ورزشهای جانبازان و معلولان استان بوشهر خانوادگی شده است. گویا غلامحسین ایزدی رییس هیات، همسرش را به نایب رییسی و برادر همسرش را به عنوان روابط عمومی هیات منصوب کرده است.

???? با وجود کاهش چک های برگشتی به دلیل قانون جدید، اما طبق آخرین گزارش بانک مرکزی، 8.3 درصد چک های استان برگشت خورده است.

???? هنوز از توزیع شیر در مدارس بوشهر خبری نیست. این درحالی است که پس از وعده رییس جمهوری در ابتدای سال تحصیلی، توزیع شیر در مدارس دولتی برخی استان ها آغاز شده است.

???? سرعت مدرسه سازی در استان کاهش یافته است. این موضوع به افزایش سرسام ‌‌آور نرخ تورم و هزینه ‌های بالای ساخت‌ و ساز مرتبط است، اتفاقی که باعث طولانی شدن و انتظار زیادتر مدارس دارای خطر تخریب برای نوسازی شده است.

???? گفته می شود اختلاف نظر وزیر نفت با دفتر رئیس جمهور که منجر به استعفا و خانه نشینی چند روزه وی شده، در رابطه با محمدصادق عظیمی ‌فر دستیار وزیر و هوشنگ فلاحتیان معاون برنامه ریزی وزیر نفت بوده است.

???? نمایندگان قصد استیضاح چند وزیر را تا انتخابات دارند. گویا طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در اختیار هیأت رئیسه مجلس قرار گرفته تا اعلام وصول آن را اعلام کند. گفتنی است کمبود معلم در مدارس از دلایل اصلی این استیضاح است.

???? گاز LPG برای خودروها، به صورت ناگهانی حدود سه برابر گران شده است. قيمت این سوخت ليتری ٢ هزار تومان بود كه به ليتری ٧٠٠٠ تومان افزايش يافته است.

???? دست آخر اینکه؛ قرار است طرح اختیاری کاشت نهال به ازای تولد نوزادان به ‌زودی در سراسر کشور اجرا شود. بر این اساس قرار است با تعامل شهرداری های استان و اداره کل منابع طبیعی، نقاطی به منظور کاشت نهال پیش بینی شود./ خلیج فارس

[کد خبر:AJ43603]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب