پرونده داوطلبان انتخابات طی مدت ۵۰ روز بررسی می شودآینه جم : رییس هیات نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر گفت: پرونده تمامی داوطلبان از طرف هیأت‌های اجرایی مدت ۵۰ روز بررسی و نتیجه نهایی اعلام می شود.

به گزارش آینه جم  به نقل از مهر، خلیل رضایی ضمن تاکید بر رعایت قانون در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، به استناد ماده ۶۲ قانون انتخابات مجلس اظهار داشت: هیأت نظارت استان بوشهر در راستای بررسی دقیق صلاحیت داوطلبان و تحت نظارت هیأت مرکزی به صورت مستدل و مستند به قانون، مدارک، دلایل و قرائن اطمینان آور بر اساس تحقیقات لازم، سوابق و مدارک ارسالی از مراجع پنجگانه و با رعایت موازین شرعی و قانونی پرونده تمامی داوطلبان اعم از تأییدی، عدم تأیید و یا عدم احراز اعلامی از طرف هیأت‌های اجرایی از حیث شکلی و محتوایی در این مرحله به مدت ۵۰ روز بررسی و نتیجه نهایی توسط هیأت مرکزی نظارت اعلام خواهد شد.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر با اشاره به اینکه قانون اولین فیلتر بررسی صلاحیت‌ها را هیأت‌های اجرایی دانسته، گفت: داوطلبانی که عدم تأیید یا عدم احراز صلاحیت آنان توسط هیأت‌های اجرایی مراکز حوزه انتخابیه ابلاغ شده است، الزاماً اعتراض و مدارک خود را به صورت غیرحضوری ارسال نمایند.

وی افزود: اعتراض داوطلبان عدم تأییدی و عدم احراز صلاحیتی توسط هیأت‌های اجرایی، غیر حضوری و صرفاً از طریق سامانه اعلام شده به آنان حداکثر تا روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه از ساعت ۸ تا ۱۸ امکان پذیر است.

سخنگوی هیأت نظارت استان در خصوص پرهیز از هرگونه تبلیغات خارج از مهلت قانونی مقرر (صرفاً از سوم تا دهم اسفندماه) در فضای حقیقی و مجازی توسط داوطلبان و هواداران آنان اظهار داشت: داوطلبان باید در عمل پایبندی و التزام عملی خود را به قانون و مقررات نظام مقدس اسلامی ثابت کرده و از جمله مصادیق و از جمله مصادیق بارز آن رفتار و کردار آنان در این عرصه است.

وی بیان کرد: قطع به یقین تمامی این فعالیت‌های غیر قانونی و ناهنجاری‌های انتخاباتی توسط مراجع ذی ربط ازجمله ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی و دستگاه‌های نظارتی رصد، احصاء و اقدامات قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

[کد خبر:AJ43634]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب