آینه جم- خبرنگاران این رسانه در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:
???? نخست اینکه؛ لنج داران و بازاریان گناوه نسبت به اقلام تعیین شده برای اولین سفر دریایی در سالجاری معترضند. برخی از آنها ضمن تجمع مقابل فرمانداری اعلام کردند: 59 قلمی که برای این سفر جزو ته لنجی پیش بینی شده نظیر فانوس، شمش طلا و نظایر آن تناسبی با اقلام مصرفی در بازار ته لنجی گناوه ندارد که عمدتاً پوشاک و لوازم آرایشی است. فرماندار گناوه با حضور در جمع معترضان گفته کار از دست وی خارج است و مشکلات را به استاندار انتقال می دهد.
???? انتصاب کارمند آرامستان شیراز به عنوان مسئول کار و اشتغال اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بازتاب‌های زیادی در فضای سیاسی و همچنین کارمندان این اداره داشته است. گویا انتصاب وی با رایزنی یکی از نمایندگان شیراز رقم خورده، درحالی که برای چنین سمتی در استان نیروهای توانمندی حضور داشته اند. شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز به یکی از رسانه ها گفته: بنده چندین گزینه برای این منصب به تهران معرفی کرده بودم که مورد موافقت قرار نگرفت. نهایتاً سازمان بر انتصاب آقای منصوری کرمانشاهی اصرار داشت که در آخر مجبور شدیم بپذیریم تا این جایگاه خالی نباشد.
???? چهارمین خانم رئیس شبکه بهداشت در استان منصوب شد. با حکم رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فاطمه آهوخوش به عنوان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان منصوب گردید. پیش از این روسای شبکه بهداشت شهرستانهای دشتستان، گناوه و تنگستان نیز خانم منصوب شدند.
???? سکوت مدیرکل ورزش و جوانان بوشهر درخصوص وضعیت تیم شاهین تابان نماینده استان در لیگ دو کشور سوال برانگیز است. در شرایطی که مسئولان این باشگاه وضعیت تیم شان را ناشی از مانع تراشی های هیات فوتبال می دانند و هفته قبل هم بازی آنها در بوشهر به دلیل عدم صدور کارت بازیکنان شان ناتمام ماند، ضرورت دارد مدیرکل ورزش و جوانان برای تعیین تکلیف تیم شاهین تابان ورود کند.
????  نوشاد نوشادی رییس شورای هیات های مذهبی استان بوشهر مجدداً به ریاست شورای هیات های مذهبی کشور انتخاب شد.
???? دانشگاه آزاد جم با گذشت دو ماه از سال تحصیلی به علت نداشتن مکان مناسب، نتوانسته هیچ‌کدام از کلاسهای دانشگاه را تشکیل دهد.
???? سه عضو خانواده بوشهری به علت گازگرفتگی جان خود را از دست دادند. این خانواده که به قائمشهر سفر کرده بودند، در یک خانه مسافر به دلیل استنشاق گاز، هر سه عضو (زن و شوهر به همراه دختر خردسال شان) فوت شدند.
???? زمزمه ها درباره تغییر فرماندار عسلویه رد شد. در پی برخی گمانه زنی ها مبنی بر نسبت خانوادگی سیدعلی هاشمی با نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری که کاندیدای این دوره هم می باشند، رییس ستاد انتخابات استان گفته: براساس قوانین انتخابات، نسبت فرماندار عسلویه با آیت الله حسینی بوشهری (داماد خانواده می باشد) از مواردی نیست که به استعفای وی منجر شود.
???? صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در بوشهر جزو سه استان دارای پایین ترین آمار کشوری می باشد. به نظر می رسد مستمری پایینی که این صندوق در ایام بازنشستگی به مشمولان پرداخت می کند، از نظر انگیزشی مانع عضویت بسیاری از مشمولان در آن برای ایام از کارافتادگی می باشد.
???? در پی رانده شدن مهاجران افغان از سوی پاکستان، موج جدید مهاجرت اتباع این کشور به ایران پیش ‌بینی شده است.
???? بررسی های آماری نشان می دهد از هر سه متقاضی مسکن ملی، فقط یک‌ نفر می‌تواند از پس هزینه‌ها بر بیاید. در شرایطی که قیمت تمام شده واحد مسکونی در طرح یک میلیون مسکن در سال اعلام نشده و فعلا نرخ هر متر این مسکن بین 12 تا 14 میلیون تومان متغیر می باشد، تامین آورده های موردنیاز به چالش برخی متقاضیان بدل شده است. از طرفی بانک نیز پرداخت تسهیلات به این پروژه را منوط به تامین آورده افراد کرده که روند پیشبرد پروژه ها را با چالش مواجه کرده است.
???? نماینده دشتستان در مجلس با اشاره به زیان های ناشی از ممنوعیت های صادرات خرما که اکنون بیش از 4 هزار تن محصول سال قبل در سردخانه ها مانده، اظهار داشت: فعالین این حوزه می گویند اگر دولت کاری به آنها نداشته باشد، خودشان بهتر می توانند بازار را مدیریت کنند.
???? گفته می شود با پایان بررسی نامزدهای مجلس در هیات های اجرایی، بوشهر جزو استان هایی بوده که پایین ترین میزان تایید صلاحیت داشته است. براین اساس، 40 درصد نامزدهای مجلس در استان بوشهر مشمول عدم تایید یا عدم احراز صلاحیت شده اند، درحالی که متوسط این آمار در کشور 21 درصد است. (تقریباً نصف آمار ردصلاحیت های بوشهر)
???? آمار پزشکی قانونی استان از 53 فوت ناشی از غرق شدگی طی نیمه نخست امسال حکایت دارد. این رقم نسبت به سال قبل رشد 15 درصدی داشته است.
???? پروازهای بوشهر به رشت و تبریز نیامده، لغو شدند. برخی کارشناسان معتقدند فعال کردن این پروازها در چنین فصلی مورد استقبال قرار نمی گیرد و تعطیلی آن قابل انتظار بود. به گفته آنها پروازهایی مانند رشت و تبریز باید در نیمه نخست سال و خصوصاً تابستان برای بوشهر فعال باشد تا استقبال مسافری از آن وجود داشته باشد. به نظر می رسد در نیمه دوم سال برقراری پرواز بوشهر به اصفهان و بالعکس با استقبال مسافران همراه می شود.
???? برخی شهروندان معتقدند سطح قیمت های میوه و تره بار در پنجشنبه و جمعه بازار بوشهر با مغازه های سطح شهر از حالت رقابتی خارچ و عملاً مشابه هم شده است. جدا از نبود نظارت بر قیمت های پنجشنبه و جمعه بازار، تعطیلی میدان میوه و تره بار شهرداری و عدم فعالیت بازارچه های محلات نیز حکایت از ضعف متولیان امر دارد.
???? از شما چه پنهان، سازمان امور مالیاتی در نامه ‌ای به سازمان نظام پزشکی تأکید کرده فهرست مطب ‌هایی را که از کارتخوان استفاده نمی‌ کنند، در لیستی اعلام کرده‌ایم و اگر تعطیل نشوند یا قانون پایانه‌های فروشگاهی در این مطب‌ها تا پایان آبان اجرا نشود، سازمان نظام پزشکی در این‌باره مسئول خواهد بود. ظاهراً این‌بار سازمان امور مالیاتی، با توپ کاملاً پر به میدان پزشکان آمده است. آیا تا پایان آبان‌ماه واقعاً این اتفاق خواهد افتاد؟
???? دست آخر اینکه؛ آموزش و پرورش استان بوشهر وعده داده توزیع شیر در دبستان های دولتی استان از اول آذر کلید بخورد تا دانش آموزان دو روز در هفته از این طرح برخوردار شوند. طرح توزیع شیر در مدارس از سال 78 کلید خورد، ولی در برخی سالها کم رمق و در ایام کرونا تا امروز تعطیل شده بود.
*** خليج فارس
[کد خبر:AJ43663]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب