آینه جم- رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم از آغاز طرح ملی غربالگری و بیماریابی دیابت و فشار خون بالا از بیستم آبان ماه تا نیمه دی ماه سال جاری برای افراد بالای 18 سال و زنان باردار خبر داد.

به گزارش آینه جم، احمد قاسمی از آغاز پویش ملی سلامت با شعار «آگاهی زودتر، مراقبت موثرتر» در شهرستان جم خبر داد و اظهار داشت: بیماری های فشارخون بالا و دیابت جزء بیماری های غیرواگیر و شایع در بین افراد است که سبب مرگ و میر و ناتوانی‌ها شده و با توجه به اینکه این دو بیماری درمان قطعی ندارند، شناسایی و درمان به موقع کمک شایانی به کنترل آن ها می کند.

رییس شبکه بهداشت و درمان جم با بیان اینکه از دیابت و فشارخون بالا به عنوان بیماری های خاموش نام برده می شود افزود: روش‌های سبک زندگی سالم تا حد زیادی از بروز آن ها پیشگیری می کند اما به عنوان عامل زمینه ساز، برای بسیاری از بیماری‌های خطرناک و تهدیدکننده سلامت فرد است.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی غربالگری از بیستم آبان تا ۱۵ دی ماه سال جاری، خاطرنشان کرد: این پویش ملی با مشارکت سایز سازمان ها در شهرستان اجرا می شود و اطلاع رسانی گسترده برای شرکت مردم در این طرح، می تواند کمک بزرگی به ارتقای سطح سلامت شهرستان داشته باشد.

قاسمی بیان کرد: این طرح در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های سلامت شهری، خانه‌های بهداشت روستایی اجرا می شود و شهروندان می توانند در روزهای کاری هفته به این مراکز مراجعه کنند.

وی خاطر نشان کرد: اندازه گیری فشار خون و قند خون در این پویش برای مادران باردار و کلیه افراد ۱۸ سال و بالاتر به صورت کاملاً رایگان انجام می شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان جم در پایان تاکید کرد: با اجرای این پویش، ضمن شناسایی بیماران مبتلا به فشار خون بالا و دیابت، اقدامات درمانی انجام می شود و آگاهی مردم در خصوص راه های پیشگیری از ابتلا به این دو بیماری نیز افزایش می یابد.

[کد خبر:AJ43666]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب