000319.jpg

 

 

آینه جم-دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بوشهر از تشکیل پرونده برای ناخدای قایق بدون مجوز تردد و بازداشت آن در خصوص غرق شدن ۲ مسافر شیرازی در ساحل بوشهر خبر داد.
به گزارش آینه جم، عمار شهنیایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در روزهای ابتدایی تعطیلات نوروز شاهد غرق شدن و فوت ۲ نفر از هموطنان شیرازی بودیم که به شهر بوشهر سفر کرده و سوار یک قایق جهت تفریح در دریا شده بودند.
وی افزود: ناخدای این قایق بدون اخذ مجوزهای لازم از دستگاه‌های مربوط، در محلی غیر مجاز و در روزی که دریا بسته بوده و هیچ ترددی توسط هیچ شناوری صورت نمی‌گرفته، اقدام به سوار کردن چهار مسافر که اهل یکی از استان‌های همجوار بودند، می‌کند که با حادثه‌ای که رخ می‌دهد، موجب غرق و فوت شدن ۲ نفر از این مسافران که خانم بودند می‌شود.
شهنایی تصریح کرد: دادسرای مرکز استان به این موضوع ورود کرده و پرونده قضایی تشکیل و دستورات مقتضی را صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه روند تحقیقات در شعبه مربوطه در حال انجام است، گفت: متهم اصلی پرونده که ناخدای قایق است، با دستور قضایی دستگیر و قرار تامین کیفری متناسب صادر و با توجه به عدم ارائه تامین، در بازداشت است.
دادستان مرکز استان بوشهر تصریح کرد:در این خصوص دستگاه‌های متولی هم به جهت ترک فعل و در راستای حقوق عامه شناسایی و به شعبه مربوطه معرفی شده‌اند.
وی پیشگیری از این حوادث را مهم دانست و افزود:در این خصوص به دستگاه‌های متولی امر تذکرات لازم جهت پیشگیری از وقوع حوادث مشابه داده شد
[کد خبر:AJ45152]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب