آینه جم : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه نرخ بیکاری استان در فصل زمستان گذشته به ۶.۱ درصد کاهش یافت گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱.۲ کاهش یافته است.

به گزارش آینه جم  مصدق کشاورزی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه تعهد اشتغال این استان در سال گذشته 18 هزار و 331 نفر بود اظهار داشت: با پیگیری انجام شده توسط دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر تاکنون 25 هزار و 700 نفر اشتغال ایجاد شود.

وی اضافه کرد: توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی در استان بوشهر منجر به کاهش نرخ بیکاری در فصل زمستان گذشته شد و به 6.1 درصد کاهش یافت و این استان به‌عنوان سومین استان در کمترین میزان نرخ بیکاری در کشور معرفی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه کاهش نرخ بیکاری در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.2 کاهش یافته است اضافه کرد: این مهم نسبت به نرخ اشتغال‌زایی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2.2 درصد افزایش یافته است.

کشاورزی نرخ مشارکت اقتصادی استان بوشهر در سال گذشته را 41.8 درصد اعلام و بیان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در سال ماقبل آن 39.2 درصد بود که با افزایش طرح‌های اشتغال‌زایی و توسعه بنگاه‌های اقتصادی در سال 1402 به 41.8 درصد افزایش یافت.

وی به برنامه‌ریزی اشتغال برای سال جاری پرداخت و خاطرنشان کرد: تعهد اشتغال استان بوشهر در سال جاری، ایجاد 16 هزار و 200 شغل از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کشور به استان بوشهر ابلاغ شده است که 38 درصد این اشتغال مربوط به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است ولی بر اساس برنامه‌ریزی بیشتر از این هدف‌گذاری محقق شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از جذب و استخدام نیروهای بومی استان بوشهر در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و بیان کرد: افزون بر 750 نفر در نیروگاه اتمی بوشهر استخدام می‌شوند که فراخوان آن به‌زودی ابلاغ می‌شود.

کشاورزی به تسهیلات مشاغل خرد و خانگی پرداخت و با بیان اینکه در سال گذشته 150 میلیارد تومان تسهیلات بانکی کم بهره تخصیص یافت گفت: 7 هزار و 700 مجوز مشاغل خانگی در استان بوشهر صادر شد و به بیش از 5 هزار و 500 نفر از آنان تسهیلات اعتباری پرداخت شد.

وی میزان تسهیلات قرض‌الحسنه تخصیصی به طرح‌های مشاغل خانگی را یک‌هزار و 166 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: تاکنون افزون بر 500 میلیارد تومان آن از سوی بانک‌ها پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: افزون بر 4 هزار میلیارد تومان اعتبار اشتغال‌زایی و حمایت از تولید از محل تبصره 16 و 18 قانون بودجه در استان بوشهر پرداخت شده است.

[کد خبر:AJ45212]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب