آینه جم- خبرنگاران این رسانه در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:
???? نخست اینکه؛ شنیده می شود برخی کاندیداهای ناکام انتخابات مجلس در تکاپوی گرفتن ریاست ستاد تبلیغاتی نامزدهای مطرح ریاست جمهوری هستند. ظاهرا این اقدام میانبری برای رسیدن به مسئولیت های دولتی ارزیابی می شود.

???? پس از آنکه پورکبگانی نماینده فعلی بوشهر مسئولیت ستاد سعید جلیلی در استان را گرفته، ظاهرا جمیری نماینده پیشین بوشهر هم به پیشنهاد برخی اطرافیانش قرار است برای ستاد تبلیغاتی قالیباف فعالیت داشته باشد.

???? شیخ موسی احمدی نماینده جنوب استان در مجلس در جمع برخی مشاورانش وعده داده: این دوره ریاست یا نایب رییسی کمیسیون انرژی مجلس در اختیار وی قرار می گیرد. او امیدوار است به واسطه دو دوره حضور در این کمیسیون و عدم حضور فریدون حسنوند در این دوره مجلس، نفر اول یا دوم کمیسیون انرژی باشد.

???? مخبر سرپرست ریاست جمهوری در بخشنامه ای به دستگاههای اجرایی اعلام کرد: تا زمان استقرار دولت چهاردهم از هرگونه تغییر در ساختارهای سازمانی، جابجایی نیروی انسانی و نقل و انتقال اموال دولتی، اعمال آیین‌نامه جدید یا تغییر در تعرفه‌ها و خودداری نمایند.

???? با وجود ابلاغیه سرپرست ریاست جمهوری، ریاست سازمان راهداری کشور طی مکاتبه با مدیران استانی از افزایش ۳۰ درصدی کرایه حمل بار خبر داده است. این موضوع می تواند روی نرخ تمام شده اقلامی که به مصرف کننده می رسد اثرگذار باشد.

???? براساس تصمیم شرکت برق و برای پایداری برق مشترکان خانگی، واحدهای صنعتی باید یک روز کاری در هفته تعطیل کنند. کشاورزان نیز باید روزانه 5 ساعت تامین برق چاههای خود را متوقف نمایند. قرار است درصورت ضرورت، روشنایی معابر نیز تعدیل شود.

???? معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر از افزایش ۲۰ درصدی صندوق‌های رأی استان بوشهر به‌دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در فصل گرما خبر داد.

???? درهای تنها استخر ورزشی استاندارد بوشهر در محله بهمنی همچنان بسته است.

علی صوفی
???? یکی از 80 کاندیدای ثبت نامی برای انتخابات ریاست جمهوری سابقه استانداری بوشهر دارد. علی صوفی که زاده ۱۳۲۸ در لنگرود گیلان است، رکورد مسن ترین کاندیدای ریاست جمهوری را نیز به خود اختصاص داده است. وی در دولت مسیرحسین موسوی برای دوسال استاندار بوشهر بود. وی در دولت هاشمی رفسنجانی استاندار کهگیلویه و بویر احمد و در دولت خاتمی وزیر تعاون شد.

???? مدیر کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه پارس میزان اشتغال بومیان استان را 41 درصد اعلام کرده است. با این حال، تاکنون فضایی برای راستی آزمایی آمارهای ارائه شده فراهم نگردیده است.

???? عاشقان شورا ارسال پیامک تبریک و تسلیت را افزایش داده ‌اند و سعی می کنند مناسبت های مهم را از قلم نیندازند! حجم این فعالیت ها نشان می‌دهد، انتخابات شوراها عاشقان زیادی در استان دارد.

???? برخی مددجویان بهزیستی می گویند که از چرخه پرداخت مستمری حذف شده اند! ظاهرا پیگیری آنها منتهی به این شده که چنین تصمیمی براساس سامانه هدفمندی یارانه ها و از سوی وزارت رفاه بوده است.

???? از هر 4 بوشهری یک نفر مبتلا به فشار خون می باشد. همچنین بیش از تیمی از بیماران از ابتلای خود به این بیماری بی خبرند و نیمی از افرای که اطلاع دارند هم تحت درمان و مراقبت های لازم قرار نمی گیرند. این آمار براساس پویش غربالگری بیماران فشار خون و دیابت به دست آمده است. با توجه به اینکه فشار خون را بیماری خاموش می دانند که تبعات زیادی در سلامت بدن دارد، توجه بیشتر به آن خصوصا تغذیه سالم و تحرک بیشتر ضروری است.

???? پرداخت وام ودیعه مسکن در بانک های استان نیازمند تسریع است. گویا بانک‌ها وعده چند ماه دیگر را به مستأجران برای پرداخت این وام می‌ دهند، درحالی که اکنون فصل جابجایی ها می باشد و پس از گذشت این زمان، مشکلی را از مستاجران حل نخواهد کرد.

???? متقاضیان سه وچهار فرزندی که در قالب طرح جوانی جمعیت در شهرک نیایش بوشهر زمین دریافت کرده اند، می گویند: درحالی که قرار بود زمین های 200 متری برای دو خانواده باشد، اکنون سه نفره شده است. آنها می گویند: این تصمیم راه و شهرسازی برخلاف توافق اولیه است و هزینه های مضاعف برای استحکام بنا و نصب آسانسور را به متقاضیان تحمیل می کند.

???? در پی اعلام رسمی افزایش قیمت شکر، موجی از گرانی در شیرینی جات و بستنی ها رخ داده است. از طرفی شکر با نرخ مصوب 42 هزار و 500 تومانی هم در استان کمیاب می باشد.

???? استانداری بوشهر درنظر دارد تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری 8 تیر، نسبت به افتتاح60 پروژه با عنوان «یادگار ابراهیم» اقدام کند. تسریع در بهره برداری این پروژه ها هرچند به یاد رییس جمهور فقید می باشد، اما به به انتخابات پیش رو و پایان دولت سیزدهم مرتبط است.

???? دست آخر اینکه؛ سازمان حفظ نباتات کشور با هشدار نسبت به احتمال هجوم میلیون‌ها ملخ صحرایی به ایران، اعلام کرده: به ‌احتمال بالای 50درصد استان‌های جنوبی در نیمه دوم امسال مورد حمله این آفت خارجی قرار بگیرند./ خلیج فارس

[کد خبر:AJ46027]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب