0000hyh.jpg

 

 

آینه جم: تکدی گری حرفه ای از جمله آسیب های اجتماعی است که بسیاری از شهرهای ما درگیر آن بوده و معمولا مدیریت هر شهری را درگیر مبارزه با آن می کند.
به گزارش آینه  جم به نقل از خبربندر؛ بندر گناوه از جمله شهرهایی است که در طی سالهای اخیر و با توجه به گسترش تجارت و گردشگری در آن، محل مناسبی برای فعالیت باندهای هدایت شده و فعال این حوزه شده است.
مناسفانه عدم توجه مسولین شهرستان و بندر گناوه به این پدیده زشت اجتماعی باعث گردیده تا تقاطع ها و معابر مهم شهر گناوه در قرق این متکدیان حرفه ای قرار بگیرد.
و تاسف بارتر اینکه بیشتر این متکدیان نیز کودک، نوجوان و زنانی هستند که توسط باندهای مختلف و از خارج از شهرستان به گناوه می آیند.
قانون برای مبارزه با پدید تکدی گری بصورت صریح و شفاف فرماندار هر شهرستان را مسئول رسیدگی به این معضل معرفی نموده است.
کمیته ساماندهی متکدیان باید بصورت ماهانه به ریاست فرماندار و دبیری معاونت سیاسی آن و با حضور شهردار، فرمانده نیروی انتظامی و روسای ادارات بهزیستی، کمیته امداد، تعاون کار و رفاه اجتماعی تشکیل جلسه داده ودستورات لازم را برای مقابله با پدیده تکدی گری صادر کند. و شهرداری به عنوان مجری مصوبات این کمیته باید به صورت میدانی با حضور نماینده دیگر اعضاء کمیته نسبت با جمع آوری و برخوردبا متکدیان اقدام نماید.
حالا چرا این کمیته در شهرستان گناوه فعال نیست و چرا برای جمع آوری این متکدیان غیر اقدامی اصولی صورت نمی گیرد، سوالی است که مسولین شهرستان گناوه باید به افکار عمومی پاسخ دهند.
[کد خبر:AJ46033]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب