آینه جم- اولین خودرو با طراحی محلی و ساخته شده در لبنان - معروف به Electra Quds Rise EV - در یک پارکینگ در بیروت توسط سازنده اش جهاد محمد، رونمایی شد. کشور لبنان در صنعت خودرو جهان به هیچ وجه نام شناخته شده ای نیست و جایگاهی ندارد.

رونمایی از نخستین خودروی لبنان (+تصاویر)

به گزارش خبرخودرو، از نمای بیرونی، این خودرو الکتریکی آلومینیومی دارای چرخ های آلیاژی، ورودی هوا و چراغ های LED بزرگ است. بر اساس گزارش ها ، جلوپنجره بزرگ تزئینی طلایی آن از گنبد مقدس قدس در شهر قدس الهام گرفته شده است.

نیروی این خودرو دو نفره با 1200کیلوگرم وزن از طریق یک موتور 134 کیلوواتی تامین و به کمک یک گیربکس تک سرعته به چرخ های عقب فرسناده می شود. این خودرو می تواند طی زمان 3.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت100 کیلومتر بر ساعت برسد و در نهایت به حداکثر سرعت 165 کیلومتر برساعت دست پیدا کند.
رونمایی از نخستین خودروی لبنان (+تصاویر)
توان این خودرو از یک بسته باتری لیتیوم 45 کیلووات ساعتی گرفته می شود ، که می تواند بایک بار شارژ حداکثر برد 400 کیلومتر داشته باشد.
رونمایی از نخستین خودروی لبنان (+تصاویر)

درهای این خودرو که مانند بالهای پروانه باز می شوند دارای تو دوزی چرمی نشان هستند. گفته می‌شود زیرساخت این خودرو شاسی آلومینیومی بوده و در بخش داخلی هم پشت آمپرهای دیجیتالی کوچک در مقابل دید راننده، نمایشگر بزرگ ۱۵.۹ اینچی در مرکز داشبوردش وجود دارد که این نمایشگر مرکزی بخش زیادی از کنترل‌ها را در خود جای داده است.
رونمایی از نخستین خودروی لبنان (+تصاویر)

این شرکت بدون مشخص کردن پروتکلی که به این نتیجه رسیده باشد ادعا می کند دارای "درجه ایمنی پنج ستاره" است اما هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند خودرو قدس رایز تاکنون آزمایش تصادف را سپری کرده باشد.

[کد خبر:AJ35946]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب