دو رزمناو جنگی ایرانی که از هفته ها پیش به سمت اقیانوس اطلس در حرکت بودند، در سواحل بریتانیا و نزدیک به عبور از کانال مانش رصد شده اند.

به گزارش  آینه جم ، تصاویر ماهواره ای جدید به تاریخ های 16 و 18 جولای ( 25 و 27 تبر 1400) نشان می دهد دو رزمناو ایرانی "مکران" و "سهند" در حال عبور از کانال مانش در سواحل بین بریتانیا و فرانسه و ورود به دریای بالتیک هستند.

تصاویر ماهواره ای از مسیر حرکت دو رزمناو ایرانی در سواحل بریتانیا

دو کشتی جنگی ایرانی در سواحل بریتانیا رسیدند (+عکس)

 

پیش بینی می شود این دو ناو ایرانی که برای نخستین بار به ماموریت دریایی دوردست در اقیانوس اطلس رفته اند؛ عازم دریای بالتیک باشند و روز 25 جولای (6 روز دیگر ) خود را به ساحل سنت پترز بورگ روسیه خواهند رساند تا در مراسم رژه دریایی بزرگداشت 325 امین سالگرد نیروی دریایی روسیه، به نمایندگی از نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران حضور یابند.

گفتنی است طی هفته های گذشته مسیر حرکت این دو رزمناو ایرانی در اقیاس اطلس مورد رصد دولت ایالات متحده آمریکا بود و  منابع نظامی دولت ایالات متحده آمریکا هشدار می دادند مقصد این دو رزمناو سواحل ونزوئلاست.

منابع آمریکایی مدعی بودند محموله این دو رزمناو حاوی سوخت و تسلیحات است و قرار است به احتمال زیاد در سواحل ونزوئلا تخلیه شود.

توییت شرکت "تانکر ترکرز" (شرکت تخصصی رصد حرکت کشتی ها در دریاهای آزاد) درباره مسیر حرکت دو رزمناو ایرانی

دو کشتی جنگی ایرانی به سواحل بریتانیا رسیدند (+عکس)

[کد خبر:AJ36343]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب