آینه جم:تمام افرادی که دو دُز واکسن را تزریق کرده اند، با مراجعه به سامانه درخواست کارت واکسن داده‌ها را وارد کنند و کارت واکسن برایشان اینترنتی صادر می‌شود.

                          واکسینه‎شده‎ها می‎توانند کارت واکسن دیجیتال بگیرند

به گزارش «آینه جم»به نقل از تابناک، رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: تمام افرادی که دو نوبت واکسن زده‌اند، می‌توانند در سامانه vcr.salamat.gov.ir/fa کارت واکسن دیجیتال فارسی خود را به رایگان دریافت کنند.

دکتر سید محسن زهرایی درخصوص کارت‌های دیجیتال واکسن کرونا، بیان کرد: تمام واکسیناسیون و سوابق آن باید در سامانه الکترونیک سلامت درج شود و افراد در سامانه‌ها ثبت می‌شوند و اینکه هرکس یک برگه بیاورد که واکسن زده ملاک نیست، ملاک اصلی سامانه‌های الکترونیک سلامت است که اسامی افراد پس از تزریق واکسن در آن ثبت می‌شود. الان حدود ۵۱ میلیون تزریق واکسن داشتیم و ممکن است در برخی موارد معدود خطایی در ثبت داده‌ها رخ داده باشد که این موارد هم از مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با دانشگاه‌های علوم پزشکی پیگیری می‌شود که مشکل این افراد هم برطرف شود.

نحوه دریافت کارت دیجیتال واکسن

وی افرود: افرادی که دو دوز واکسن تزریق کردند با مراجعه به سامانه vcr.salamat.gov.ir/fa داده‌ها را وارد می‌کنند و کارت واکسن برایشان اینترنتی صادر می‌شود. فعلا امکان صدور کارت دیجیتال انگلیسی زبان برای همه مسافران سفر‌های خارجی فراهم است؛ ولی در مورد صدور کارت فارسی زبان سامانه در حال تکمیل است و مشکلات احتمالی به زودی رفع می‌شود. با توجه به مسائلی که پیرامون هوشمندسازی کنترل کرونا مطرح می‌شود قطعا در روز‌های نزدیک مشکلات احتمالی سامانه رفع می‌شود.

[کد خبر:AJ36949]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب