شاهزاده "چارلز" ولیعهد بریتانیا و همسرش "کامیلا" روز سه‌شنبه اولین سفر خارجی رسمی خود از زمان آغاز همه‌گیری "کووید-۱۹" را با سفر به اردن به انجام رساندند.


به گزارش آینه جم ن، این سفر که برای مارس 2020 برنامه ریزی شده بود در پی همه گیری ویروس کرونا به تعویق افتاده بود و حالا پس از نزدیک به 2 سال از زمان همه گیری کرونا، انجام می شود.


زوج سلطنتی بریتانیا در کاخ "الحسینیه" در امان مورد استقبال رسمی "عبدالله دوم" پادشاه اردن و ملکه رانیا قرار گرفتند.


شاهزاده چارلز و کامیلا در یک شام رسمی با ملک عبدالله دوم و ملکه رانیا در کاخ الحسینیه شرکت کردند.


اولین روز سفر رسمی شاهزاده چارلز و کامیلا شامل بازدید از "المغطاس" در رودخانه اردن بود، جایی که مسیحیان معتقدند حضرت عیسی (ع) از سوی یحیی غسل تعمید شده است.


شاهزاده چارلز و کامیلا همچنین از تپه الیاس در نزدیکی محل غسل تعمید حضرت عیسی (ع) بازدید کردند.
روز چهارشنبه، زوج سلطنتی به یک تور پیاده روی از "ام قیس"، محل شهر باستانی "گادارا" که قدمت آن به قرن سوم قبل از میلاد می رسد، رفتند.


در طول این دیدار شاهزاده چارلز به نشانه مشارکت بریتانیا در جشن صدمین سالگرد آغاز پادشاهی خاندان هاشمی بر اردن، یک نهال درخت کاشت.

همچنین همسر ولیعهد بریتانیا از مدرسه متوسطه دخترانه "پرنسس تغرید" اردن بازدید کرد و در آنجا با دختران و پسران پناهنده اردنی و سوری دیدار کرد.


او همچنین با گروهی از دختران نوجوان در یک کلاس آموزش حرفه‌ای ملاقات کرد و با آنها در مورد چالش‌های ناشی از "کووید-19" در آموزش، بازگشت آنها به یادگیری حضوری و امیدها و آروزهای آینده دختران دانش آموز اردنی صحبت کرد.

سفر رسمی ولیعهد بریتانیا و همسرش به اردن عکسها: خبرگزاری فرانسه و رویترز
سفر رسمی ولیعهد بریتانیا و همسرش به اردنعکسها: خبرگزاری فرانسه و رویترز
[کد خبر:AJ37381]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب