آینه جم-"کاسا اویالا" (Casa Ojalá) یک خانه کوچک دایره ای ماژولار است که می توان آن را به 20 روش مختلف پیکربندی کرد تا تمام بخش های زندگی فرد در یک واحد کاربردی جای بگیرند. بئاتریچه بونزانیگو، معمار ایتالیایی، خالق این کلبه لوکس و جالب توجه است که با هدف ارتقا گردشگری در مقاصدی در دل طبیعت شکل گرفته است. کاسا اویالا مرزهای بین فضای داخلی و فضای خارجی را به طبیعی‌ترین شکل ممکن محو می کند.

سازه استوانه ای این کلبه با مکانیزمی دستی که از طناب ها، دستگیره ها، قرقره ها و محورها تشکیل شده کار می کند. این کلبه 27 متر مربعی با دیوارهای قابل چرخش خود می تواند به شکل های مختلفی پیکربندی شود که به افراد اجازه می دهد فضاهای باز و بسته مختلفی را ایجاد کنند.

یکی از ویژگی های جالب توجه کاسا اویالا فضای کف بهینه شده آن است که می تواند دو تختخواب را در زیر خود پنهان کند.

کاسا اویالا با الوارهایی به دقت انتخاب شده، پارچه های تهیه شده از پلاستیک بازیافتی، و سرامیک های دست‌ساز ساخته می شود. همچنین، این خانه جذاب دارای پنل های فتوولتائیک یکپارچه شده برای استفاده از انرژی خورشیدی، سامانه بازیابی آب باران، و سامانه پیشرفته رسیدگی به فاضلاب است که همگی به آن امکان استقرار در دور افتاده‌ترین و بکرترین مکان ها را می دهند.

هر کلبه دارای دو اتاق خواب، یک حمام، یک آشپزخانه، فضای نشیمن و یک تراس خواهد بود.

طرح مفهومی کاسا اویالا برای نخستین بار در هفته طراحی میلان 2019 ارائه شد و اکنون بونزانیگو با یک هتل زنجیره ای سطح بالا به نام رزوود کاستیلیون دل بوسکو مستقر در توسکانی برای به واقعیت تبدیل کردن آن شریک شده است.

کاسا اویالا اکنون یک شرکت است و افتتاح یکی از نخستین سوئیت های مهمان در تاکستان کاپانا را برنامه ریزی کرده است. این مکان به عنوان خلوتگاهی خصوصی با چشم اندازهایی زیبا به تپه ها و درختان سرو شناخته شده است.

ترجمه: محمدمهدی حیدرپور
[کد خبر:AJ37797]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب