آینه جم:برنامه های چین برای استفاده از قطارهای سریع السیر به منظور حمل موشک های هسته ای می تواند هزاران کلاهک هسته ای را در شرایطی قرار دهد که بتوانند شهرهای بزرگ ایالات متحده و اروپا را در صورت نیاز مورد هدف قرار دهند.

به گزارش«آینه جم» به نقل از روزیاتو؛برنامه های چین برای استفاده از قطارهای سریع السیر به منظور حمل موشک های هسته ای می تواند هزاران کلاهک هسته ای را در شرایطی قرار دهد که بتوانند شهرهای بزرگ ایالات متحده و اروپا را در صورت نیاز مورد هدف قرار دهند.

بر اساس طرح های توسعه یافته توسط دولت چین، قطارهای «قیامت» در مسیر ۲۳,۰۰۰ مایلی ریل های سریع السیر این کشور برای دائماً در حال حرکت نگه داشتن کلاهک های هسته ای چین با سرعت ۲۲۰ مایل بر ساعت در صورت وقوع جنگ به کار گرفته خواهند شد. توسعه راه هایی برای مخفی کردن موشک های هسته ای و غیرهسته ای همواره از اهداف بوده که ارتش چین به دنبال آن بوده است.

این قطارها برای حمله اتمی به آمریکا طراحی شده‌اند

استفاده از قطارهای هسته ای سریع السیر به خوبی در قلب استراتژی قرار می گیرد که شامل استفاده از موشک های مخفی در محفظه هاست و در را برای موشک های هسته ای باز می کند که به همین شکل در اقلب قطارهای مسافربری پنهان شده اند. برنامه ها برای استفاده از قطارهای سریغ السیر از برنامه تحقیقاتی دولت چین افشا شده است. به گفته یک کارشناس حوزه نظامی چین به نام ریک فیشر، این پروژه ارتش چین تهدید بزرگی برای غرب به شمار می آید. وی در این باره گفته است: «غیرقابل تصور نیست که سیستم ریلی چین بتواند ۱,۰۰۰ کلاهک دیگر دارای توانایی رسیدن به اهدافی در اروپا و آمریکا را پشتیبانی کند. ساخت و پرتاب ۱۰۰ بمب هسته ای قاره پیمای جدید پرتاب شده از سیستم ریلی فشاری به بودجه های نظامی چین وارد نمی کند».

این قطارها برای حمله اتمی به آمریکا طراحی شده‌اند

رهبر این تیم تحقیقاتی دولت چین را یین ژی هونگ بر عهده دارد، استاد مهندسی عمران دانشگاه جنوب غربی ژیائوتونگ در چنگدو. یافته های قابل توجه این گروه اخیراً در مجله علمی دانشگاه منتشر شده است. آن ها در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که قطارهای سریع السیر می توانند عملکردی بهتر از قطارهایی معمولی داشته باشند، قطارهایی که روزگاری بهترین گزینه برای انتقال کلاهک های هسته ای به شمار می رفتند. در مقاله منتشر شده محققان چینی در این باره آمده است: «در مقایسه با خطوط راه آهن سنگین، خطوط راه آهن سریع السیر عملکرد سریع تری داشته و بسیار بهتر کار می کنند. این بدان معناست که روی ریل های سریع السیر، تحرک، ایمنی و مخفی کاری خودروهای نظامی بسیار بهتر خواهد بود».

این قطارها برای حمله اتمی به آمریکا طراحی شده‌اند

این قطارها برای حمله اتمی به آمریکا طراحی شده‌اند

این قطارها برای حمله اتمی به آمریکا طراحی شده‌اند

این تیم تحقیقاتی در حال مطالعه بر روی کاری است که قبلاً از قطارها به عنوان پلتفرمی برای پرتاب سلاح های هسته ای استفاده کرده است. اتحاد جماهیر شوروی موشکی موسوم به RT-23 تولید کرد که از قطار پرتاب شده و از سال ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۵ در خدمت بود. کره شمالی نیز در سال ۲۰۲۱ یک موشک پرتابی از قطار را با موفقیت آزمایش کرد. علاقه چین به چنین تکنولوژی خاصی از اوایل دهه ۱۹۹۰ شکل گرفت، وقتی این کشور تکنولوژی موتوری راکت های جامد که توسط شوروی برای موشک های زیردریایی-پرتاب توسعه یافته بود را بدست آورد. بر اساس تحقیقاتی که توسط روس ها انجام شده بود، موشک های زیردریایی-پرتاب بهترین طراحی را برای استفاده در قطارها داشتند. در سال ۲۰۰۵ نیز محققان موسسه تکنولوژی پرتاب فضایی پکن، ایده پرتاب موشک های زیردریایی-پرتاب از قطار را مطرح کردند.

این قطارها برای حمله اتمی به آمریکا طراحی شده‌اند

این قطارها برای حمله اتمی به آمریکا طراحی شده‌اند

گفته می شود که چین در سال ۲۰۱۶ پرتاب یک موشک بالستیک هسته ای DF-41 را از یک قطار سریع السیر آزمایش کرده است. DF-41 یک موشک قاره پیمای ۸۰ تنی با چندین کلاهک هسته ای است که برد آن به ۹,۳۰۰ مایل می رسد. این موشک نزدیک به ۶۵ فوت طول و ۶.۵ فوت عرض داشته و براحتی در داخل واگن یک قطار سریع السیر معمولی چینی که ۸۸ متر طول و ۱۰ فوت شعاع دارد جای می گیرد.

[کد خبر:AJ39051]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب