آینه جم/ عربستان سعودی یک نفر را به دلیل انجام حج عمره برای روح ملکه الیزابت بازداشت کرد.

به گزارش آینه جم ؛  نیروهای امنیتی سعوی روز سه شنبه یک شهروند یمنی را بازداشت کردند زیرا با انتشار فیلمی اعلام کرده بود برای روح ملکه بریتانیا، حج عمره به جا آورده است. مقامات سعودی دلیل بازداشت را نقض "چارچوب ها و مقررات " اعلام کردند.

مقامات سعودی همچنین گفتند کار این فرد، مخالف احکام شریعت اسلامی است که ادای حج به نیابت از افراد غیرمسلمان را منع می کند.

 

بازداشت به دلیل حج برای روح ملکه (+عکس)

فیلمی که این شهروند یمنی آن را تهیه و منتشر کرد در مسجد الحرام مکه تصویربرداری و باعث ایجاد جنجال زیادی در شبکه های اجتماعی در عربستان سعودی شد.

 

دولت سعودی برافراشتن هر گونه دست نوشته یا تابلو یا نماد سیاسی یا مذهبی هنگام مناسک حج را ممنوع کرده است.

در این فیلم که مدت آن بیش از 20 ثانیه نیست فردی در لباس احرام در مسجد الحرام مکه دیده می شود. او نوشته ای را در دست دارد که روی آن نوشته شده "عمره برای روح ملکه الیزابت دوم ... از خداوند می خواهیم او را در بهشت قبول کند و از صالحین قرار دهد. از خداوند می خواهیم روحش را در بهشت قرار دهد".

این فیلم باعث خشم بسیاری از کاربران توییتر شد و آنها خواستار بازداشت او شدند.

براساس احکام شریعت اسلام ادای حج به نیابت از غیرمسلمین غیرمجاز است.

دستگاه امنیت عربستان سعودی در بیانیه ای در توییتر نوشت: "نیروی ویژه امنیت مسجد الحرام یک شهروند یمنی مقیم را بازداشت کرد. او در فیلمی ظاهر شد در حالی که نوشته ای را در مسجد الحرام در دست داشت. این اقدام او در مخالفت با مقررات و چارچوب های حج عمره است. این فرد بازداشت شد و در اختیار دادستانی قرار گرفت".

بازداشت به دلیل حج برای روح ملکه (+عکس)

[کد خبر:AJ39898]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب