آینه جم- نخبگان جهانی که برای چاره اندیشی به منظور مقابله با بزرگترین مشکلات جهان - از جمله نابرابری جنسیتی - در اجلاس داووس سوییس گردهم می آیند، به افزایش فحشا در این شهر تفریحی سوییس دامن می زنند.

به گزارش عصرایران، نشریه "دیلی میل" انگلیس در گزارشی با اشاره به افزایش حضور کارگران جنسی در شهر داووس همزمان با برگزاری اجلاس مجمع جهانی اقتصاد، نوشت: تقاضا برای ارایه سرویس جنسی هر ساله همزمان با نشست رهبران جهان و سرمایه‌داران که از سرتاسر جهان به داووس می‌آیند، افزایش می‌یابد.

بر اساس این گزارش: «اسکورت ها» در همان هتل هایی رزرو می شوند که روسای پرقدرت و کارمندان آنها در طول اجلاس پنج روزه اقامت دارند.
«لیانا» یک کارگر جنسی که برای ارایه سرویس به مهمانان بلندپایه مجمع جهانی داووس به این شهر آمده، گفت که با وجود قانونی بودن فحشا در سوییس، او لباس رسمی می پوشد تا حضورش در میان مدیران برجسته شرکت کننده در نشست داووس، تابلو نباشد.

 
 
 
 

او به روزنامه آلمانی « بیلد » گفت که مرتبا یک آمریکایی را می بیند که چندین بار در سال به سوییس سفر می کند و در میان 2700 شرکت کننده از بیش از 130 کشور جهان در مجمع اقتصاد جهانی داووس است.

حضور کارگران جنسی برای ارایه سرویس به مهمانان اجلاس سالانه داووس سوییس

لیانا حدود 700 یورو (760 دلار) برای یک ساعت و 2300 یورو (2500 دلار) برای کل شب به اضافه هزینه های سفر دریافت می کند.

مدیر یکی از سرویس‌های ارایه خدمت در« آرگاو»، ۱۰۰ مایل دورتر از محل نشست جهانی ، می‌گوید که قبلا ۱۱ رزرو و ۲۵ درخواست دریافت کرده است - و انتظار دارد تعداد بیشتری از این خدمات در این هفته ارایه شود.

او در مصاحبه ای گفت: «برخی نیز برای خود و یا کارمندانشان رزرو می کنند تا در سوئیت هتل مهمانی برگزار کنند.»

این بانوی 36 ساله در تمام طول اجلاس در هتلی در نزدیکی داووس اقامت دارد، اما از افشای مشتریان با نفوذ خودداری می کند.
در سال 2020، تحقیقاتی که توسط روزنامه تایمز انجام شد، به گفته یک افسر پلیس سوییس نشان داد که حداقل 100 روسپی برای اجلاس به داووس سفر می کنند.

یکی از رانندگان رسمی هتل محل اسکان مهمانان اجلاس داووس گفت که او یکی از کارگران جنسی را که ادعا می کرد توسط رییس خود مجبور شده بود با یک مشتری مسن تر ملاقات کند، سوار کرده است.

از جمله موضوعات مورد بحث در اجلاس امسال، جنگ اوکراین، نرخ تورم جهانی، تغییرات آب و هوا و نابرابری است.

«اولنا زلنسکی» بانوی اول اوکراین، هم امسال در این گردهمایی سالانه سخنرانی کرده است. 

همه‌گیری کووید-19 این رویداد را در دو سال گذشته لغو کرده بود.

در نشست امسال ده‌ها جلسه درباره موضوعات متنوعی مانند برابری جنسیتی، بازگشت تولید، گذار سبز، تلاش‌ها برای پایان دادن به کمبود غذا، آب و انرژی متمرکز خواهند بود.

«اورسولا فون در لاین» رییس کمیسیون اروپا و «لیو هه» معاون نخست وزیر چین نیز از جمله سخنرانان اجلاس امسال بودند.

نزدیک به 600 مدیر اجرایی و بیش از 50 رییس دولت در نشست امسال حضور بهم رساندند، اما مشخص نیست خروجی این رویداد نخبگان جهانی چه خواهد بود.

حضور کارگران جنسی برای ارایه سرویس به مهمانان اجلاس سالانه داووس سوییس

این گردهمایی نخبگان به طور مرتب توسط منتقدان نکوهش می شود. منتقدان می گویند که شرکت‌کنندگان درکی از مشکلات و نیازهای مردم عادی و کره زمین نداشته و نگاهی بیش از حد سودجویانه یا قدرت‌گرا دارند.

در طول هفته اجلاس، منتقدان و فعالان بیرون از مرکز کنفرانس داووس گردهمایی اعتراضی برگزار کردند تا تصمیم گیرندگان و رهبران تجاری را به پاسخگویی وادار کنند.

[کد خبر:AJ40775]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب