آینه جم - سیب به طور معمول در کنار واژه هایی مانند لوکس و عجیب و غریب قرار نمی گیرد. اما یک استثنا در این زمینه وجود دارد و آن "سیب الماس سیاه" است.

سیب الماس سیاه در تبت رشد می کند و به واسطه رنگ بنفش پر رنگ خود مشهور شده است. سیب الماس سیاه به خانواده سیب های هوانیو (Huaniu) تعلق دارد که نوعی سیب بومی چین است.

سیب الماس سیاه به عنوان یکی از لوکس‌ترین انواع سیب در نظر گرفته می شود.

و

رنگ تیره سیب الماس سیاه از چه چیزی ناشی می شود؟

رنگ سیب الماس سیاه به موقعیت جغرافیایی محل پرورش این نوع میوه که در شهر کوچک نینگچی (Nyingchi) در کوه های تبت قرار دارد، نسبت داده می شود.

پرورش در ارتفاع بالا موجب می شود تا این نوع سیب طی روز در معرض سطوح بالای نور فرابنفش قرار بگیرد. سیب الماس سیاه خود را با تغییرات آب و هوایی منطقه از جمله گرمای روز و دماهای پایین شب سازگار کرده است. این سازگاری امکان رشد میوه را فراهم کرده و در رنگ منحصر به فرد پوست سیب نقش دارد.

گوشت میوه سیب الماس سیاه شبیه انواع معمولی سیب است.

سیب الماس سیاه چه طعمی دارد؟

سیب الماس سیاه به دلیل محتوای گلوکز طبیعی بسیار زیاد خود یکی از شیرین‌ترین انواع سیب محسوب می شود. همچنین، این میوه دارای پوستی ضخیم‌تر است که درخشش مومی‌ به ظاهر آن می بخشد و همچنین هنگام گاز زدن تردتر احساس می شود.

زیرا شرایط رشد بسیار خاصی برای پرورش آن نیاز است. بازآفرینی شرایط آب و هوایی و نوسانات دمایی که در کوه های تبت رخ می دهد، شرایطی نیست که در بیشتر نقاط جهان امکانپذیر باشد، از این رو، سیب الماس سیاه میوه ای نیست که بیشتر کشاورزان قادر به تولید آن باشند.

سیب الماس سیاه

سیب الماس سیاه در چه شرایطی رشد می کند؟

به بار نشستن درخت سیب الماس سیاه به زمان زیادی نیاز دارد. رشد یک درخت سیب معمولی به حدود دو تا سه سال زمان نیاز دارد، در شرایطی که این زمان برای سیب الماس سیاه حدود هشت سال است.

کوه های شیب‌دار که در آن سیب الماس سیاه رشد می کند نیز چالش بزرگی برای کشاورزان پرورش دهنده این میوه ایجاد می کند. در کنار این شرایط سخت، تکثیر سیب الماس سیاه به تعداد زیاد به دلیل هزینه های بالای نگهداری برای مردم محلی دشوار است.

فصل برداشت حدود ماه اکتبر (مهر - آبان) است و این نوع سیب فقط به مدت دو ماه در بازار موجود است. عرضه این میوه محدود است و بخش قابل توجهی نیز نمی توانند آزمون کنترل کیفیت را پشت سر بگذارند.

تنها حدود 30 درصد از سیب های برداشت شده می توانند این آزمایش را پشت سر گذاشته و برای فروش به بازار عرضه شوند. به دلیل توزیع محدود و عرضه کم، سیب الماس سیاه به قیمت بسیار بالایی فروخته می شود.

سیب الماس سیاه به عنوان یکی از کمیاب‌ترین انواع سیب بیشتر در فروشگاه های شیک چین به فروش می رسد و هر فرد می تواند تعداد معینی از آنها را خریداری کند. براساس اطلاعات موجود، این سیب دانه ای 7 تا 20 دلار باتوجه به کیفیت محصول، فروخته می شود.

سیب الماس سیاه

سیب الماس سیاه

سیب الماس سیاه

[کد خبر:AJ41721]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب