آینه جم: در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان بوشهر ضمن حضور در کنگره سردار بزرگ مبارزه با استعمار پارک یک هکتاری شهید رئیسعلی دلواری افتتاح شد.

به گزارش آینه جم به نقل از تسنیم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه شنبه با حضور در موزه رئیسعلی دلواری و شرکت در کنگره سردار بزرگ مبارزه با استعمار، اظهار داشت: پرچم مقاومت ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگری این روزها به اهتزاز درآمده و با این جایگاه باید از چنین دلیر‌مردانی مانند شهید رئیسعلی دلواری تکریم شود.

محمد مهدی اسماعیلی با اشاره به تداوم حرکت شهید رئیسعلی دلواری گفت: حرکت نهضت اسلامی یکصد و هشتمین سالروز شهادت رئیسعلی دلواری بر بام تاریخ ایستاده و با قوت در حال حرکت است.

وی با اشاره به تکمیل مجتمع فرهنگی شهید رئیسعلی دلواری و تجهیز آن خاطرنشان کرد: راه‌اندازی موسسه شهید رئیسعلی دلواری و تکمیل پروژه ناتمام مجتمع فرهنگی دلوار به‌صورت ویژه در در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

در حاشیه این کنگره پارک موزه شهید رئیسعلی دلواری به مساحت یک هکتار افتتاح شد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ، شرکت در شورای فرهنگ عمومی، حضور در نشست هم‌اندیشی هنرمندان، اصحاب فرهنگ هنر و رسانه و فعالان حوزه قرآن از دیگر برنامه‌های سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان بوشهر بود.

12 شهریور سالروز شهادت رئیسعلی دلواری بنام روز ملی مبارزه با استعمار در تقویم رسمی کشور نامگذاری شده است.

 
 
 
 
[کد خبر:AJ42861]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب