آینه جم- معترضین در داغستان روسیه به دنبال هواپیما و مسافران اسرائیلی به فرودگاه اصلی این منطقه حمله کردند.

به گزارش آینه جم  شایعه شده بود یک هواپیمای اسرائیلی در فرودگاه داغستان به زمین نشسته و تعدادی از مسافران اسرائیلی در فرودگاه هستند.

جمهوری خودمختار داغستان به پایتختی  شهر "مخاچ‌قلعه" یکی از واحدهای فدرال تشکیل دهنده روسیه است. اکثریت جعیت 3 میلیون نفری داغستان مسلمان هستند. داغستان در جنوب غربی روسیه و در ساحل غربی دریای خزر است.

 خبرگزاری فرانسه گزارش داد با حمله به فرودگاه شهر "مخاچ‌قلعه"، فرودگاه به صورت موقت تعطیل و فراز و فرود همه پروازها در این فرودگاه متوقف شود.
حمله معترضان به فرودگاه بعد از آن رخ داد که خبرهایی درباره فرود یک هواپیمای اسرائیلی منتشر شد. 
بررسی ها نشان می دهد یک هواپیما از شرکت روسی "رد وینگر" در مسیر پروازی تل آویو - مسکو، برای  ترانزیت، در ساعت 7 عصر به وقت محلی در فرودگاه  "مخاچ‌قلعه" توقف داشت.

معترضین به فرودگاه پایتخت داغستان روسیه حمله کردند. آنها با شایعه فرود هواپیمای اسرائیلی به فرودگاه یورش بردند  - آسوشیتدپرس

داغستان روسیه ؛ حمله معترضین به فرودگاه به دلیل هواپیمای


معترضین خشمگین از حملات اسرائیل به غزه، در حمایت از فلسطین دست به این اقدام زدند. معترضین قصد داشتند مسافران اسرائیلی را بیابند اما موفق نبودند. آنها ابتدا وارد ساختمان پذیرش مسافران شدند و سپس به باند فرودگاه رسیدند. این افراد در جستجوی مسافران اسرائیلی، خودروهای در حال حرکت نزدیک فرودگاه را هم بررسی کردند.

فیلم های زیادی از این اتفاقات در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

در روزهای اخیر در شهرهای بسیاری در نقاط مختلف جهان، راهپیماهایی های اعتراض آمیز علیه حملات ارتش اسرائیل به غزه برگزار شد.
همزمان در یکی از شهرهای داغستان هم شماری از مردم به ظن اقامت یک مسافر اسرائیلی، در مقابل یک هتل تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

معترضین به فرودگاه پایتخت داغستان روسیه حمله کردند. آنها با شایعه فرود هواپیمای اسرائیلی به فرودگاه یورش بردند.

معترضین به فرودگاه پایتخت داغستان روسیه حمله کردند. آنها با شایعه فرود هواپیمای اسرائیلی به فرودگاه یورش بردند.

تعدادی از معترضین داغستان نیز سعی کردند گذرنامه افرادی را که از فرودگاه خارج می شدند، بررسی کنند تا اسرائیلی ها را بیابند.
یکی از معترضین تابلویی در دست داشت که روی آن نوشته شده بود: «در داغستان جایی برای قاتلان کودکان نیست».

آژانس هوانوردی روسیه اعلام کرد "در پی هجوم افراد ناشناس به منطقه ناوبری فرودگاه "مخاچ‌قلعه" ، تصمیم به تعطیلی موقت آن برای پروازهای ورودی و خروجی گرفته شد. همه پروازهای عازم "مخاچ‌قلعه" به فرودگاه‌های دیگر منتقل شدند.

دولت جمهوری داغستان روسیه نیز اعلام کرد سرویس‌های امنیتی در فرودگاه "مخاچ‌قلعه" در حال فعالیت هستند و وضعیت تحت کنترل است.
سازمان هوانوردی روسیه اعلام کرد نیروهای امنیتی، فرودگاه "مخاچ‌قلعه"  را از تمامی شهروندان غیرمجاز تخلیه کردند.

رسانه های اسرائیلی گفتند در پی یورش معترضین، مقامات امنیتی فرودگاه تعدادی از شهروندان اسرائیلی و یهودی را تحت نظارت خود قرار دادند تا از آنها در برابر معترضین خشمگین محافظت کنند.

معترضین به فرودگاه پایتخت داغستان روسیه حمله کردند. آنها با شایعه فرود هواپیمای اسرائیلی به فرودگاه یورش بردند - رویترز

معترضین به فرودگاه پایتخت داغستان روسیه حمله کردند. آنها با شایعه فرود هواپیمای اسرائیلی به فرودگاه یورش بردند.

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل اعلام کرد تحولات حوادث داغستان را از طریق وزارت خارجه و ریاست امنیت ملی پیگیری می کند. این دفتر افزود اسرائیل از مقامات مجری قانون در روسیه انتظار دارد امنیت همه شهروندان اسرائیلی و یهودیان را هر کجا که هستند حفظ کنند. 

بیانیه اسرائیل ادامه داد: باید قاطعانه در برابر آشوبگران و تحریک لجام گسیخته علیه یهودیان و اسرائیلی ها ایستاد.

در بیانیه وزارت امور خارجه اسرائیل آمده است سفیر اسرائیل در مسکو با مقامات روسیه برای تضمین امنیت اسرائیلی ها و یهودیان همکاری می کند.
در این بیانیه آمده است: دولت اسرائیل به تلاش‌ها برای آزار شهروندان اسرائیلی و یهودیان در هر نقطه‌ای، به عنوان اتفاق خطرناک می‌ نگرد. 

حمله معترضین به فرودگاه به دنبال حملات اسرائیل به غزه رخ می دهد. در این حملات، بیش از 8 هزار نفر تاکنون شهید شدند. در فهرست کشته شدگان در غزه، بیش از 3 هزار کودک، بیش از 2 هزار زن و  460 سالمند وجود دارد.

[کد خبر:AJ43474]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب