آینه جم- شماری از فعالان روز سه شنبه با حضور در کنگره آمریکا، سخنان آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا را با شعارهایی درباره غزه قطع کردند. آنها همچنین در اعتراض به کشتار مردم غزه در حملات ارتش اسرائیل ، دست های قرمز رنگ خود را به نشانه خونی بودن بالا گرفتند در حالی که روی دست شان نوشته شده بود: غزه.

به گزارش عصرایران ، معترضین همچنین با سر دادن شعارهایی خواستار آتش بس فوری در غزه شدند. آنها به ادامه حملات ارتش اسرائیل علیه غزه اعتراض داشتند. این حملات تاکنون بیش از 8 هزار کشته داشته است.

اعتراض به وزیر خارجه امریکا

وزیر خارجه امریکا امروز سه شنبه در جلسه استماع مجلس سنای امریکا در واشنگتن در حال سخن گفتن بود که این اتفاقات رخ داد. موضوع جلسه، ارسال کمک های فوری امریکا برای اسرائیل و اوکراین بود.

به هنگام سخن گفتن وزیر خارجه امریکا، معترضین شروع به شعار دادن کردند. نیروهای امنیتی نیز آنها را به خارج از سالن جلسه منتقل کردند.
پلیس حدود 12 نفر را به دلیل اعتراض غیرقانونی در ساختمان سنا دستگیر کرد.

 فعالان تابلوهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود "نه به جنگ در غزه" و "شلیک را متوقف کنید".
 برخی هم به صورت نمادین دستان خود را به نشانه خون، به رنگ قرمز آغشته کرده بودند.

در حالی که وزیر خارجه در حال بحث در مورد درخواست دولت برای ارائه کمک اضطراری 105 میلیارد دلاری برای جنگ در اوکراین و اسرائیل بود، یک زن تابلویی را برافراشت که به انگلیسی روی آن نوشته شده بود: "آتش بس در غزه" و "نه به تامین مالی جنگ". در این هنگام، نیروهای امنیتی برای اخراج او از سالن وارد شدند.

این معترضن به هنگام اخراجش گفت: بیش از 500 کودک در غزه کشته شدند.

بلینکن در سخنرانی خود گفت: "رئیس جمهور بایدن به وضوح به حق اسرائیل برای دفاع از خود به نحوی که خود می‌خواهد تاکید کرده است". او در عین حال گفت ضروری است اسرائیل به قوانین جنگ پایبند باشد تا به غیرنظامیان آسیب نرسد.

هنگام سخن گفتن او شماری از حاضران نیز همزمان تابلوهایی را بلند کردند که روی آنها نوشته شده بود: "جنگ را متوقف کنید". آنها فریاد زدید: " شلیک را متوقف کنید"، "اجازه بدهید غزه زندگی کند". 

اعتراض به وزیر خارجه امریکا

همزمان با ادامه سخنان بلینکن در مورد ضرورت ارسال کمک به اسرائیل، تعدادی از حاضران همچنان دستان قرمز رنگ خود را بلند کردند، سپس یک معترض زن تابلویی را بلند کرد که روی آن نوشته شده بود: "نه به محاصره غزه" و  "تامین مالی جنایات اسرائیل را متوقف کنید." او فریاد زد: "آتش بس، الان"

رویترز نوشت : ارائه کمک دولت امریکا به اسرائیل و اوکراین، در مجلس سنا امریکا پذیرفته شده است؛ جایی که اکثریت دموکرات و بسیاری از جمهوری خواهان از پیوند دادن کمک به اسرائیل و اوکراین با یکدیگر حمایت می کنند اما این موضوع در مجلس نمایندگان تحت رهبری جمهوری خواهان، با مشکلاتی همراه است. جایی که رئیس جدید این مجلس، "مایک جانسون" پیشنهاد داد کمک امریکا به اوکراین قطع و تنها بر اسرائیل تمرکز شود.

اعتراض به وزیر خارجه امریکا

اعتراض به وزیر خارجه امریکا

اعتراض به وزیر خارجه امریکا

اعتراض به وزیر خارجه امریکا

اعتراض به وزیر خارجه امریکا

[کد خبر:AJ43500]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب