اینه جم- "مگان رایس" فعال اجتماعی  و "تیک تاکر" (فعال و تولید کننده محتوا در شبکه اجتماعی تیک تاک) آمریکایی پس از الهام گرفتن از مقاومت مردم غزه در برابر نسل کشی اسراییل علیه آنها، به دین اسلام گرویده است.

به گزارش آینه جم ، این تیک تاکر آمریکایی که بیش از نیم میلیون دنبال کننده دارد، در یک پخش زنده در صفحه تیک تاک TikTok خود، اخیرا با خواندن شهادتین گرویدن خود را به دین اسلام را اعلام عمومی کرد و ابراز کرد که با داشتن حجاب احساس امنیت بیشتری می کند.

 

مگان از زمان آغاز جنگ غزه به دلیل دفاع از فلسطینیان در جهان عرب معروف شده است. او از فلسطینی های در معرض نسل کشی تمجید کرده و دلایل پایداری آنها در برابر تجاوزات اسراییل، این فعال آمریکایی را بسیار تحت تاثیر قرار داده است. 

او درباره گرویدن خود به اسلام گفت: من ویدئویی ساختم که در آن تحسین خود را نسبت به دین فلسطینی ها ابراز می‌کردم و مردم نظر دادند: خب دختر آنها مسلمان هستند و دین آنها اسلام است. آیا قرآن خوانده ای؟ حتما باید قرآن را بخوانی."

مسلمان شدن تیک تاکر آمریکایی تحت تاثیر راز پایداری مردم غزه (+عکس)

او ادامه داد: من بسیار کنجکاو هستم که تحقیق کنم و یاد بگیرم. خواندن قرآن را آغاز کرده ام تا راز منبع قدرت مردم غزه را بدانم."

این فعال آمریکایی همچنین یک گروه قرآن در تیک تاک راه اندازی کرده تا به همه درباره اسلام و همچنین سایر ادیان آموزش دهد.

او در یک پست اینستاگرامی توضیح داد که هدف از این کارزار مبارزه با اسلام هراسی، نژادپرستی و درک معنای پشت این بود که چرا مردم فلسطین تا این حد به قرآن و آموزه های آن نزدیک هستند.

حساب‌های مگان رایس در شبکه‌های اجتماعی ترجمه‌ انگلیسی روزانه او از آیات قرآنی را که می‌خواند، نمایش می دهد.

کاربران مسلمان و عرب شبکه های اجتماعی این اقدام مگان را تحسین کرده و به او تبریک گفتند.

[کد خبر:AJ43640]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب