آینه جم- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تخصیص یک بسته اینترنت رایگان برای مردم به مناسبت ماه مبارک رمضان و عید نوروز خبر داد.

به گزارش آینه  جم  «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به مناسبت عید نوروز و ماه مبارک رمضان، بسته اینترنت رایگان برای مردم در نظر گرفته‌ایم که حجم آن ۵ گیگ معادل ۱۲ گیگ ترافیک داخل است.

وی افزود: مردم با مراجعه به درگاه ملی خدمات دولت هوشمند، می‌توانند این بسته را دریافت کنند.

زارع‌پور تاکید کرد: کسانی که تمایل دارند می‌توانند به سایت my.gov.ir مراجعه کنند و یکی از شماره‌تلفن‌های خود را در آنجا وارد کنند و ما اینترنت هدیه را روی آن شماره تلفن، برایشان فعال خواهیم کرد و تا عید فطر امکان استفاده از این بسته را خواهند داشت.

وی ادامه داد: سال گذشته در چنین روزهایی فیبر نوری در کشور ۲.۵ میلیون نفر را پوشش می‌داد اما در حال حاضر این عدد حدود ۳ برابر شده و به بیش از ۷ میلیون رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اینترنت پُر سرعت ۱۰۰۰ مگابایت بر ثانیه برای ۳۵ درصد مردم فراهم شده است و در حال حاضر حدود ۶۰ درصد خدمات از طریق پنجره هوشمند دولت انجام می‌شود و بیش از ۴۰ میلیون نفر از مردم از این امکان استفاده می‌کنند

[کد خبر:AJ45011]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب