آینه جم: رییس پلیس راه کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد تصادفات ناشی از سرعت و سبقت غیر مجاز است گفت: پویش «چشم به راهیم» اقدام مؤثری در زمینه فرهنگ سازی است.
به گزارش آینه جم، سردار حسن مؤمنی در بازدید از ایستگاه مرکزی پویش نوروزی «چشم به راهیم» در بوشهر اظهار کرد: ۸۰ درصد سوانح رانندگی ناشی از سرعت یا سبقت غیرمجاز است که در صورت رعایت سرعت مطمئنه، شاهد کاهش سوانح رانندگی و فوتی‌های جاده‌ای خواهیم بود.
وی افزود: عدم توجه به جلو در تصادفات آمار نگران کننده ۴۴ درصدی دارد که عمدتاً ناشی از استفاده از تلفن همراه یا صحبت‌های سرنشینان خودرو است، از این رو آرامش در سفر باعث لذت بیشتر همراهان و پیشگیری از حادثه می‌شود.
۳۰ حوادث جاده‌ای به شکل واژگونی خودرو است
سردار مؤمنی با اشاره به اهمیت کمربند ایمنی برای سرنشینان خودرو یادآور شد: ۳۰ درصد حوادث جاده‌ای ایام نوروز به واژگونی خودرو منجر می‌شود که قطعاً در صورت بستن کمربند توسط سرنشینان جلو و عقب خودرو، احتمال پرت شدن به بیرون خودرو و آسیب کمتر می‌شود.
وی خواستار مراقبت سرنشینان خودرو نسبت به خستگی یا خواب آلودگی راننده شد و تصریح کرد: بخشی از خواب آلودگی‌ها مربوط به ساعت‌های بعدازظهر است که رانندگان سریعاً پس از صرف نهار به حرکت خود ادامه می‌دهند و استراحت لازم را ندارند.
آماده باش ۸۷ هزار نفری نیروها
رئیس پلیس راه کشور پویش «چشم به راهیم» را اقدامی ماندگار در سفرهای نوروزی چندسال اخیر دانست و بیان کرد: در کنار برخوردهای قاطع پلیس در برابر تخلفات جاده‌ای، فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی نظیر این پویش هم می‌تواند نقش تأثیرگذاری در پیشگیری و کاهش سوانح جاده‌ای داشته باشد.
سردار مؤمنی افزود: در نوروز سال قبل، هموطنان چشم به راه هزار و ۲۱۷ مسافر جاده‌ای ماندند و متأسفانه جان خود را در تصادفات از دست دادند.
وی با اشاره به آماده باش ۸۷ هزار نفری نیروهای پلیس، راهداری، هلال احمر و سایر دستگاه‌های متولی در ایام نوروز امسال، اظهار امیدواری کرد: ضمن ارائه خدمات شایسته به مسافران جاده، شاهد کنترل سوانح رانندگی هم طی این ایام باشیم.
منبع:مهر
[کد خبر:AJ45140]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب