00000000000000000000017.jpg

 

 

آینه جم:اخیراً US News and World Report، رتبه بندی بهترین کشورهای جهان را بر اساس کیفیت زندگی منتشر کرده است.
به گزارش« آینه  جم » به نقل از روزیاتو؛ اخیراً US News and World Report، رتبه بندی بهترین کشورهای جهان را بر اساس کیفیت زندگی منتشر کرده است. برای این رتبه بندی از بیش از ۱۷,۰۰۰ نفر در سراسر جهان نظرسنجی شده است.
در این ۱۰ کشور با بالاترین کیفیت زندگی را خواهید داشت
بهترین کشورها با بالاترین کیفیت زندگی بر اساس معیارهای زیر امتیازدهی شدند:
مقرون به صرفه بودن
بازار کار خوب
ثبات اقتصادی
مناسب برای خانواده
برابری درآمد
ثبات سیاسی
امنیت
سیستم بهداشت عمومی توسعه یافته
سیستم آموزش عمومی پیشرفه
کشور شماره ۱ با بالاترین کیفیت زندگی: سوئد
سوئد بهترین کشور جهان از نظر مقرون به صرفه بودن، ایمنی و موارد دیگر است. هزینه زندگی در سوئد به طور متوسط ۲۰.۹٪ کمتر از ایالات متحده است، در حالی که اجاره در این کشور ۵۷.۵٪ کمتر از آمریکاست. سوئد مراقبت های بهداشتی و درمانی و تحصیلات دانشگاهی رایگان دارد. مردم سوئد با میانگین سنی ۸۲.۸ سال، یکی از بالاترین ترین نرخ های امید به زندگی را دارند.
این کشور سیاست مرخصی والدین بسیار خوبی دارد: والدین در هنگام به دنیا آوردن یا سرپرستی کودکی، ۴۸۰ روز مرخصی استحقاقی دارند و اگر پدر و مادر هر دو حضور داشته باشند، هر کدام ۲۴۰ روز مرخصی استحقاقی خواهند داشت.
۱۰ کشور برتر دنیا با بالاترین کیفیت زندگی
سوئد
نروژ
کانادا
دانمارک
فنلاند
سوئیس
هلند
استرالیا
آلمان
نیوزلند
نروژ دومین کشور جهان با بالاترین کیفیت زندگی
بر اساس کتاب اطلاعات جهانی سیا، این کشور حامی و مروج برابری جنسیتی است. مرخصی والدین در این کشور به والدین این امکان را می دهد که مراقبت از فرزند خود را در خانه تا ۴۹ هفته با حقوق کامل (یا ۵۹ هفته با ۸۰ درصد حقوق خود) تقسیم کنند.
نروژ همچنین به خانواده ها از یک ماه پس از تولد فرزند تا سن ۱۸ سالگی کمک هزینه ماهانه ارائه می دهد تا برخی از هزینه های تربیت فرزندان را بپردازد. امید به زندگی در نروژ ۸۲.۷۵ سال است و از سال ۲۰۱۳، در گزارش شادی جهانی در رده دهمین کشور شاد جهان قرار گرفته است.
کانادا سومین کشور جهان با بالاترین کیفیت زندگی
کانادا به دلیل مقرون به صرفه بودن، دسترسی به آموزش و سیستم مراقبت های بهداشتی شناخته شده است. امید به زندگی آن ۸۳.۹۹ سال است که ۳.۲۴ سال بیشتر از همسایه خود در جنوب، یعنی ایالات متحده است. بر اساس شاخص زندگی بهتر OECD، کانادا در درآمد، شغل، آموزش، سلامت، کیفیت محیطی، ارتباطات اجتماعی و رضایت از زندگی از میانگین عملکرد بهتری دارد.
این کشور دارای پوشش جهانی مراقبت های بهداشتی است. این سیستم، خدماتی را به شهروندان ارائه می دهد که عمدتاً از طریق درآمد مالیاتی تأمین می شود و در زمان ارائه رایگان است. به گفته دانشگاه کلمبیا، هیچ هزینه ای برای مراقبت های درمانی وجود ندارد و قیمت داروهای تجویزی متفاوت است، اما همچنان ارزان هستند.
[کد خبر:AJ45922]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب